Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy a nemet...

Mi az oka annak, hogy a nemet eltérően lesznek öngyilkosok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ööö, hogy micsoda?
2012. szept. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nemek?
2012. szept. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom a kérdező úgy érti, hogy pl egy nő nagyobb valószínűséggel választja a mérgezést vagy a begyógyszerezést, mint mondjuk a vonat elé ugrást....


Én azt gondolom ez is valahol a nők természetes hiúságában keresendő. Mármint mondjuk a pisztoly és társai túl "piszkosak", ha szabad ilyet mondanom, ők meg talán még haláluk után is szépek szeretnének lenni. Nem tudom, még sosem gondolkodtam öngyilkosságon, úgyhogy fogalmam sincs melyik módszert alkalmaznám :D De lehet az is szerepet játszik a dologban, hogy inkább a nőkre jellemző a "figyelemfelkeltés", mikor valójában nem is szeretnék eldobni az életüket, csak figyelmeztetni a környezetüket, hogy vmi gond van. Ebben az esetben mondjuk a gyógyszer az egyáltalán nem biztos módszer - sőt. De én mindig is azon a véleményem voltam, hogy aki öngyilkos akar lenni, az meg is teszi mind1 milyen módszerrel. Olyan lelkiállapotban már egyáltalán nem oszt vagy szoroz a dolog, hogy hogyan is teszi ezt.

2012. szept. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!