Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy töröljem a Facebook profilomat?

Figyelt kérdés

Azokat az ismerőseimet már letöröltem, akikkel soha nem beszéltem egy szót se, csak azért voltak fent, mert egy iskolába járunk, bulizás során ismertem meg őket, stb... maradtak a tanárok meg az osztálytársak, közeli barátok. Roppantul idegesít engem az is, ha órán vagyunk, és szabad foglalkozás van, akkor mindenki - én is - facebook. Vagy, hogyha valaki akar valamit, nem emeli fel a telefont, hanem egyből hurrog, nem voltál facen. A tanárok is éjjel-nappal a face-t nyomják. Meg egy jó pár napja már a Facebook a téma a suliban, kajak meggyűlöltem. Netes ismerőseim közül hárommal tartom a kapcsolatot, kettő fent van msnen mindig, a 3. meg látta már két hete, hogy írtam neki üzit, de lusta válaszolni --'

Egyedül a suli miatt izélek.. hogy mi van, ha face-re tesz fel fontos dolgot stb..


2012. szept. 26. 16:52
 1/4 A kérdező kommentje:
18/L
2012. szept. 26. 16:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ez a nehéz, hogy letöröld vagy felfüggeszd a profilod, hanem, hogy utána ne érezz késztetést arra, hogy felmenj. Én egyszer felfüggesztettem, de 2 nap múlva újra felmentem, mert oda töltik fel az érettségi tételekhez a gyakorló feladatsorokat... Én sem szeretem.


18/F

2012. szept. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ez olyan izéség.. a tanárok a facebookon tanítanak! :@ Inkább órán adnák le az anyagot, ahelyett, hogy chatelnek.
2012. szept. 26. 18:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem törölni kell a profilt, csak normálisan használni, és emellett más módokon is kommunikálni.

Viszont azt nagyon gáznak tartom, hogy a tanárok is ezen keresztül lépnek csak kapcsolatba a diákokkal. Amikor én voltam gimnazista, még nem volt FB, de még internet sem volt a legtöbb gyereknél otthon, mégis eljutott a tananyag mindenkihez.

Az oké, hogy a diákok egymás között használják a FB-t ilyen olyan megosztásokra, de a tanároknak biztosítaniuk kellene más módon is, hogy minden gyerekhez eljusson minden információ vagy tananyag. Egyrészt olyat kérjenek számon, ami a tankönyvekben, vagy a könyvtárakban fellelhető, másrészt ha valami pluszt akarnak, akkor legyenek kedvesek venni a fáradságot, és legalább e-mailben elküldeni, illetve biztosítani a hozzájutási lehetőséget azok számára is, akik ilyen módon nem férnek hozzá (tudtommal még mindig található az iskolákban fénymásoló).

Az egyetemeknek van erre egész jól működő rendszerük, ahova mindenki automatikusan regisztrálásra kerül (nem az etr-re gondolok), és ha valamelyik tanár meg akar valamit osztani a hallgatóival, akkor oda tölti fel, a hallgatók meg le tudják szedni. Ez elfogadható, hiszen ott mindenkinek regisztrálva kell lennie (nem is tudna mást tenni az ember), de ezt a FB-os megoldást nem tartom elfogadhatónak, hiszen nem az iskoláé az oldal, nem kötelezhető rá a diák sem, hogy fent legyen, tehát méltánytalan lenne, ha valaki ezért maradna ki bizonyos információkból.

Na ez az, amit valahol szóvá kéne tenni. Bár talán nem annyira a diákoknak, hanem inkább a szülőknek.

2012. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!