Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kezeled, ha elönt egy...

Hogyan kezeled, ha elönt egy erős utálkodás, idióta, beképzelt, felszínes emberek miatt?

Figyelt kérdés
Normális, ha valakit szinte mar az utálat, utálatos emberek láttán? Én nagyon érzékeny vagyok olyanokra, talán olyankor nincs rendben a lelki világom, te hogyan kezeled?
2012. szept. 29. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért önt el embereket "utálkodás" különböző emberek miatt. Aki hülye, haljon meg hülyén, vagy fejlődjön, vagy akármi, nem érdekel. Ennek kéne lennie a sztenderdnek szerintem, és nem annak, hogy olyanokkal foglalkozunk, akik adott esetben nem is befolyásolják az életünket.


Bár eltudom fogadni, hogy rosszul látom a kérdést.

2012. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*el tudom fogadni
2012. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenki aki az életünkbe kerül befolyásol minket.
2012. szept. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Keleti bölcsességnek is elmenne, de itt nem pillangó-hatásról beszélünk, és nem is magyarázza meg a miértet. Tegyük fel, hogy dolgunk van egy nárcisztikus selejttel, akivel egyébként perceken belül elválik az utunk. Miért kapjam fel a vizet? Min változtat? Miért kritizáljam? De legyen az akár egy főnök, akivel nap mint nap együtt kell működnöm. Miért állandóan a negatív hozzáállás? Miért ne viselkedhetnék vele ember módjára, úgy, hogy példát mutatok neki normális viselkedés terén. Hátha megtetszik neki, kiszabadul az énközpontú kis világából, és prosperál.


Kicsit idealizált világot festek le, tudom, de én úgy vagyok vele, hogy nem szaporítom azzal a világ gondját, hogy panaszkodom olyanok miatt, akik nagyon is.

2012. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tolerancia... egyesek azt hiszik, azért kell megtűrni mások hibáit, hogy emberi kapcsolatot tarthassunk velük. Ez viszont csak a felszínesség.


Neked is jobb lesz tőle, ha megtanulsz együtt élni ilyen emberekkel. Legfeljebb elhatárolódsz tőlük, ha nagyon olyanok.

2012. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébiránt én nem tűröm meg mások ilyen irányú hibáit, egyszerűen lesz*rom őket. Csak, ha már foglalkozni kell velük, inkább pozitívan.
2012. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg a stressz öl, és néhány hülye miatt nem fogom magamat pusztítani.
2012. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szeretem a pillangó hatás elméletet, bár emiatt az elfogult, érzékeny látásmód miatt inkább negatív rám. De nagyon megragad, amikor valami apró dolog történik, ami zavar, könnyen előrevetítem, hogy mi következhet belőle.
2012. okt. 5. 18:07
 9/9 anonim ***** válasza:

"Miért ne viselkedhetnék vele ember módjára, úgy, hogy példát mutatok neki normális viselkedés terén."


Az ilyen elvakult beképzelteken ez nem módosít, hiába mutatsz jó példát, csak a saját "igazát" szajkózza, ráadásul megsértődik, ha valaki őszinte.


Engem is bosszantanak, bár tudom, csak magamnak teszek vele rosszat.


Én azt nem értem, hogy az ilyen embereket a saját családjuk vagy párjuk miért nem rakja helyre? Akik látják,hogy az illető nagyon átesett a ló túloldalára, és úgymond bennfentesek az illető életében, azok miért nem szólnak neki,hogy vegyen visszább? Ha soha senki nem szól, akkor továbbra is meg lesz győződve vélt igazáról, az meg nem fogja jó irányba változtatni az illetőt, meg a környezetét sem.

2014. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!