Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mégis van előre megírt sors?

Mégis van előre megírt sors?

Figyelt kérdés

Soha nem hittem és nem is akartam hinni benne, de az események az életemben elgondolkodtatóak. Hiába fejlesztem tökélyre magam bizonyos területeken, nincs eredménye, míg más területeke van. Hiába akarok hirtelen változtatni az életemen, valami visszahúz.. többször bukkant fel már olyan szituáció az életemben ami gyökeres változást hozott volna, de mindig szabotálta valami, mindig volt valami kis gikszer, egy apróság ami alátett az egésznek.

Azon gondolkodtam, hogy ha két ember beszél egymással akkor az interakció irányítva van, azaz, amikor beszélni kezdesz valakivel, akkor tudod mit kell mondanod neki (vagy épp nem tudod, de akkor ez volt az éppen soron következő interakció). Mi más lenne a magyarázat arra, hogy mielőtt beszélsz valakivel tudod mit kell mondanod, de mikor arra kerül a sor egészen mást hoz ki belőled? És ez fordítva is igaz. Máskor meg épp az előre kigondolt párbeszédet folytatod le a másik féllel, akkor az elképzeléseid megegyeznek a sors "akaratával". Egyes emberek energiaszintje is változó, egyesek naponta megtesznek annyit, mint mások egy hónap alatt és nem őrülnek bele.. ha megkérdezik őket mit csinálnak, talán a sportot vagy az étrended fogják mondani, esetleg a pozitív felfogást, de ezek mind csak náluk működnek, ha utánzod őket nálad más lesz az eredmény. És mi más lenne a magyarázat arra, hogy van pár ismerősöm aki konditerembe jár és persze meglátszik rajta, de aztán összemegy és visszaáll az eredeti testalkatára ha nem folytatja? Genetika? Sors? Nem ugyan az? Nem csak játékok a szavakkal? Szerintem igen.



2012. okt. 11. 15:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem is.
2019. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!