Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van minden angolul? A...

Miért van minden angolul? A német sokkal szebb nyelv.

Figyelt kérdés

2012. okt. 15. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Ritka ronda nyelv a német, kb mint a héber. Szerintem. Inkább az angol. :)
2012. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
látod ez nagyon relatív mert szerintem pl. a német nevetségesen ocsmány :D már ne vedd sértésnek de hogy lehet pl. azt mondani egy anyának hogy mutter?! Mondjuk az angol se túl szép de szerintem befogadhatóbb.
2012. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Mert az angol:

1. elterjedtebb

2. könnyebb


Plusz (szerintem) a németnek van egy (nem biztos hogy ez a megfelelő szó) ellenszenves hangzása (írom ezt úgy hogy mindkét nyelvet tanultam már).

2012. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Azért van minden angolul, mert USA és a korábbi Brit Birodalom az angol nyelvet preferálta, jelenleg az USA kultúrális hatalma is ezt erősíti, nem beszélve az informatikáról és az internetről.


Amúgy elfogult vagyok a német nyelvvel, mert szerintem is tud gyönyörű lenni, de az is tény, hogy nem szabad a bajorok ruszki hangzású németét, vagy az osztrákok köpködését hallgatni, mert az gusztustalan. Északon viszont kifejezetten szép hangzású, sokkal lágyabb is tud lenni a német.

2012. okt. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Még jó hogy ezt nem szépség alapján döntik el.
2012. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Szebb? Kinek? Neked lehet, én hányok tőle, tanultam sokáig de utáltam, nehéz kiejtése van és tényleg ocsmányul hangzik az egész. Az angol sokkal jobb, befogadhatóbb, könnyebb a kiejtése is. Nem mondom hogy szép, de a németnél mindenképp szebb. Szerintem.
2012. okt. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ígéret szép szó, de a Landwirtschaftsausstellung még szebb!
2012. okt. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez a mutteres olyan dolog, hogy a külföldieknek is, ugyanúgy mint nekünk a sajátunk, teljesen normálisnak hangzik. Nekünk is van biztos rengeteg olyan szavunk, ami furcsa lehet másoknak. Miközben nekünk olyan természetes. Persze emiatt mondhatjuk, hogy akkor nincs cúnya nyelv, hisz annak akinek az az anyanyelve annak az tetszik. Na de, a lényeg hogy az angolt, és úgy egyébként az anglomániát én se nagyon szeretem. Vagyis nem vagyok elájulva tőle. Valahogy olyan puhának tűnik ez a nyelv. Vagyis olyan.. nem is tudom leírni. Az is idegesítő, hogy mindenki azt hiszi, hogy csak az angol az érdekes meg hasznos külföldi nyelv, ez a világnyelv, mindennek abban kell lennie stb Valahogy nekem gépies ez is, olyan semmilyen, olyan mint azok az agyon játszott popszámok. Mint az csillámpapírba csomagolt gumicukor. Mióta elkezdtem spanyolt tanulni, és 1-2 más latin nyelvet is, azóta érzem főleg így. Rájöttem, hogy a magyar nyelv mennyire különleges, amiatt hogy olyan összetett, és bonyolult, mert míg némelyik gépies, addig a miénk pont olyan, mintha egy költemény vagy más megírására lenne kitalálva, az összetettségében van a szépsége. Mert míg tényleg logikusabb úgy, hogy "to-t" teszel a szó elé, ahelyett hogy toldalékokat utána, addig éppen ez teszi nem gépiessé, hanem igazán élővé a magyart. Persze ilyen értelemben minden indoeurópai nyelvtől különbözik. A latin nyelvek is azért tetszettek meg, mert különlegesebbek, valahogy "nyersebbek", természetesebbek. De ettől az angol nyelvtudásomat még szeretném minél magasbb szintre fejleszteni.
2012. okt. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4%

Előttem szóló bölcsen írt, egyetértek vele. Viszont ezt hagyjuk szubjektív véleménynek.....:


"...olyan semmilyen, olyan mint azok az

agyon játszott popszámok..."


Nemcsak populáris műfajban bevett az angol, olasz, spanyol.

Németül dalolászni persze lehet, de világhírnévre, elismerésre esélytelen, sláger nem lesz.


Befutott német ajkú sztárok sokasága, ugyan miért

angolul énekel???

Tuti nem a dalszöveg nemzetközi érthetősége miatt!

Mégis szebb lenne a német?


Na, ez is egy érv a német ellen.

2012. okt. 16. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kraftwerk!! - úttörő, műfajt teremtő világhírű.


Nekik jól áll a német.


...Párhuzamosan mégis mindig angolul is dolgoznak és

nem kényszerből.

2012. okt. 16. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!