Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Itt mit szimbolizál a pi?

Itt mit szimbolizál a pi?

Figyelt kérdés
[link]

2012. okt. 18. 10:38
 1/4 intrepid ***** válasza:
3,14
2012. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mi köze van a békéhez és a szeretethez? :D
2012. okt. 18. 10:57
 3/4 delusion ***** válasza:

Én leginkább csak arra tudok gondolni, hogy ez is csak egyfajta üdvözlés egy adott szubkultúrában, de nem kell itt nagy dolgokban filozofálni, az is lehet, hogy a matekot szeretők valahogy így köszöntek el egymástól, és ilyen méretűvé nőtte ki magát az egész.


Miért pont a π ?


Ennek szerintem az a legegyszerűbb oka, hogy manapság már szinte mindenki hallott róla még felső tagozatos és/vagy középiskolás korában (ld. kör kerülete, területe, egyéb testek felülete, térfogata), de igazából a legtöbb ember számára egy megfoghatatlan dolog (talán mindenki számára, igazából); jobb helyeken esetleg elmondják, hogy ez egy irracionális (konkrétabban transzcendens) szám, meg hogy ez a kör kerületének és átmérőjének hányadosa (egységnyi átmérőjű kör kerülete π), esetleg bohóckodnak vele egy kicsit még trigonometrikus függvényeknél-egyenleteknél.

Nyilván π helyett lehetne írni φ-t is, e számot, Conway-konstanst stb., de ezeket a legtöbb ember nem ismeri, vagy csak egyáltalán nincs rájuk szüksége (nekem sincs sok közöm ezekhez pl.).



Mi köze a békéhez és a szeretethez?


Objektíven nézve nyilván semmi.


Viszont... "mi köze" a kör kerületéhez, a normáleloszláshoz (és így pl. bizonyos demográfiai mutatókhoz - olvass utána a haranggörbének), a Cauchy-eloszláshoz, Fourier-transzformációhoz, stb...stb... :) az élet nagy kérdései.

2012. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm delusion! :)
2012. okt. 18. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!