Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Láttok arra esélyt, hogy...

Láttok arra esélyt, hogy Magyarországon a romák teljesen be tudjanak illeszkedni?

Figyelt kérdés
Voltam külföldön mint turista és láttam,hogy az ottani színes bőrűek és keletiek nagyszerűen be tudtak alkalmazkodni abba a társadalomba. Dolgoznak, tanulnak, templomba járnak,stb..gyereket nevelnek. De mi kell ahhoz,hogy a romák itthon elérjék ezt a színvonalat? Én nem vagyok rasszista de amit művelnek az nekem azt mondatja,hogy semmi esély erre de ti hogy látjátok?

2012. okt. 22. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Én szinte semmi esélyt nem látok arra , hogy megváltozzanak . Mivel akik itt élnek azoknál már annyira berögzült az , hogy segélyért állnak sorba és elmennek lopni . Arról nem beszélve , hogy igénytelenek és a nagy részének még a 8 általános sincsen meg . Valahol láttam egy videót ahol riportot készítettek egy cigánnyal és azt mondta , hogy : minek dolgozzon amikor lopással is el tudja tartani magát .

De visszatérve az igénytelenségre elég érdekes , hogy piára , cigire és aranyékszerre telik de a háza körül rendet csinálni az már nem megy nekik . Meglehet nézni a 8-ker , hogy lelakták és még ők siránkoznak .


Ezen már változtatni nem igen lehet szerintem , mert ha elvennénk a segélyt akkor csak több lopás lenne és természetesen ránk szállna a drága EU , hogy milyen rasszisták vagyunk de amikor a franciák kitelepítik őket az persze nem gond . Lehet , hogy itt is azt kéne csinálni , hogy nagy betonfallal körbevenni őket és éljenek meg ahogy tudnak .

2012. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos kezdjük azzal, hogy a sínes bőrűek mint feketék, indiaiak stb nem cigányok. Köztük is sokan vannak akik nem tudnak beilleszkedni a társadalomba, és lopnak, ölnek, sitten végzik. Magyarországon is sok cigány aki becsületes dolgozik, és hasznos tagja a társadalomnak. Ez csakis rajtuk áll. Ha tudnak viselkedni, ha képesek dolgozni akkor be is tudnak illeszkedni. De a legtöbb cigány nem erre született. Már az anyaméhben magába szívja a lopás, csalás fortélyait.

Csak pár eset:

Vidéken egy önkormányzati képviselő próbált a cigányokon segíteni. Építettet egy csomó családi házat, hogy cigány családok élhessenek ott, akik arra hivatkoztak hogy ha jó körülmények között élnének akkor dolgozni is tudnának. Megkapták a lakásokat. Pár hónappal később a képviselő teljesen ledöbbent (és a tévében mutatták is ) hogy mi lett a házakkal. Szinte csupaszra kipakolták. A wc kagylótól kezdve a csempéig mindent levettek, és eladták. A szoba közepére sz*rtak. Döbbenet volt. Egy szociális munkás szerint a legtöbben nem tanulták meg, hogy kell élni.

Én Angliában élek, és itt kint sem tűrik el a cigányokat. Ha nem viselkednek akkor szépen kitoloncolják őket.

Franciaországban nem is olyan régen nagy botrányt kavart hogy a miniszterelnök csapatostul toloncolta ki a cigányokat, mert nem voltak képesek beilleszkedni a társadalomba.

Canadának is elege van, és ők is elkezdték a kitoloncolást.

Szóval amíg maguk nem akarnak változni addig a társadalom nem fogadja be.

2012. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb esélyt látok arra, hogy egy falka bonobó majmot importáljunk és azok beilleszkedjenek.
2012. okt. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de még egy kérdés...akkor szerintetek ez genetikailag egy ilyen népcsoport lehet? Mármint minden egyes roma emberbe be van kódolva a zsiványság?
2012. okt. 22. 11:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 20 éve élek külföldön, tapasztalatom szerint a más kultúrából érkező emberek nem tudnak beilleszkedni. Nagy gondok vannak a volt Jugoszlávia államainak polgáraival, a törökökkel, az afrikaiakkal, a tamilokkal, az arabokkal. De ennek semmi köze a romákhoz, a két témát érdemes különválasztani.
2012. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Genetikailag kódolt zsiványság? :-O Ez elég nagy baromság!


Nem a származása miatt tud vagy nem tud valaki beilleszkedni az adott országba/népcsoportba.

2012. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem fognak megváltozni.Egyszer pl.kirabolt egy,kértem,hogy legalább egy 500-ast hagyjon meg,erre az volt a válasz,hogy "Add ide,vagy szétverem a pofád"

Primitív a legtöbbje,iskolába se járnak,így persze,hogy nem kapnak normális munkát sem,amit esetleg kapnának,az büdös nekik,bűnözni könnyebb.Erről nem a Magyar állam tehet,hiába vádolják szorgosan.Ez az ő "kultúrájuk" része.A leírt esettel kapcsolatban;Nem érdemes megértőnek lenni velük,hazugok,sunyik,ingyenélők,nyújtod a kisujjad,és a karod akarják.


Szeretném,ha ez eljutna azokhoz,akiknek inge:

Kedves romák,akikre vonatkozik,tapsoljátok meg magatokat,hogy milyen okosak vagytok,hogy magatokra haragítjátok az embereket,és szégyenbe hozzátok a beilleszkedni igyekvő/és tudó becsületes társaitokat.

Tisztelet a(sajnos kevés)kivételnek,ezt hozzáteszem az egészhez.

2012. okt. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az én véleményem is ez,hogy egyszerűen képtelenek normálisan kulturáltan élni.
2012. okt. 23. 07:47
 9/9 anonim válasza:

Elmondásuk szerint 800éve részeri a magya történelemnek.

...persze még azóta sem szocializálódtak csak nagyon kevesen.

És igen a genetilailag be van kódolva mindenki..több nácio viselkedéseröl is bddzélhetnénk.de a cigany ugyanaz..város legszélén lakik..˝putrikban˝sok esetben..rájuk jellemzö büntényeket követnek el..lopás.rablás..ez volt régen,de a világ ,ahogy fejlödik és nézik a gengszter filmeket és rajság machete-vel való pozolás ugy fejlödik a bünözés is.évek folyamán cs integrálják őket sok milliárdért,tenyésztik öket..mit gondoltok ugy mi fogváltozni??semmi..

2012. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!