Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondanátok japán, egyszerűen...

Mondanátok japán, egyszerűen elkészíthető díszeket, ételeket? Link is jó

Figyelt kérdés

A barátnőmnek tervezek bulit. Japán ,,mániás".

A szerencsesüti és a zöld tea japán?

Olyan díszekre gondolok mint pl. lámpás.

Ételeknél meg nem 5000 ft-os tésztára, hanem pl.:mézes csirke stb...

A mézes csirke japán?

Bocs, egy kicsit tájékozatlan vagyok: kínai vagy japán.

De nekem japán kell csak.

Előre is köszi!


2012. okt. 25. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

A szerencsesüti és a mézescsirke nem japán, a zöld teát viszont a japánok is nagoyn kedvelik.


itt találhatsz egy halom receptet: [link]

bár ha japán mániás valószínűbben mélyebben fogalma sincs a dolgokról, ezért a legideálisabb az lenne, ha rendelnétek neki egy sushi-tálat, mert arról még animefanatikusként is tudni fogja, mik azok.


Lampionok: vesztek papírlámpást az ikeába, kb. 500 ft/db...

2012. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*valószínűleg
2012. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az oldal igazából azért nem jó nekem, mert nincs kép, és én túlságosan is vizuális vagyok :)

Akkor a zöld tea jó.

Találtam olyan szerencsesütit, amit a japánok is csinálnak csak kevesebb cukorral.

A lámpás már megvan és fogok még csinálni fonal-bojtokat és sárkány ,,festményeket".

Gondolkodtam a sushin, de szerintem nem enné meg, másrészt pedig jobb ha benne van a kezem munkája :)

2012. okt. 27. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudsz otton is sushit csinálni, nem nagy munka. 2-3 óra alatt egy hatalmas tálnyit össze lehet hozni.


Nem kell szükségszerűen hagyományosnak lennie - de pl. hagyományosn belül van vega - avokádóval, omlettel, stb., arra nem lehet kifogása. A kevésbé hagyományosban pedig a libamájtól kezdve a sült csirkefalatokig mindent rakhatsz.


HA kedved támad hozzá csak keress rá, hogy sushi készítés, ezer tippet ki fog adni a google.

pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]

egyéb ételötletek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


édességek (bár én személyszerint rókázok a japán nasiktól):

[link]

[link]



Első vagyok amúgy, csak most jobban ráérek, úgyhogy írok részletesebben is.


Evőeszközöket vehetsz kínai boltban, étkészletnek pedig kis csemegetálakat tudsz felhaszálni pl. Igaz a kínai pálcikák mások, mint a japánok - tompa, vastagabb véggel, de japán stílusút nem egyszerű találni, tehát a célnak megfelel.


A zöld teához annyit tennék hozzá, hogy biztos van a városban keleti teaház, ott nem csak kész teát árulnak, hanem a teafüvet is megveheted grammra. Ott pl. speciális keverékeket is kaphatsz, tehát azt érdemes lenne. A filteres teában található maradéknyesedéknek sajnos nem igazán van köze a zöld teához...

2012. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

ez tényleg hasznos válasz :)

van már zöld teafű is.

a berendezést úgy gondoltam, hogy egy olyan strand - gyékényt leterítek, párnák, alacsony faasztal meg minden...

2012. okt. 29. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:

a gyékény meg az alacsony asztalok nagyon jó ötlet :)


ha tudsz angolul, itt egy link, hogy az asztalon hogy szokás elrendezni a tálakat; ha nem később lefordíthatom a lényegét, ha kell :)


[link]

2012. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kb. felfogtam...

:)

2012. okt. 29. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!