Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az "ős" szó a...

Mit jelent az "ős" szó a szlengben?

Figyelt kérdés
Egyre többet hallom, hogy valaki valamire azt mondja, hogy ős és ez nyilván nem a szó szerint vett értelmét takarja. Rákerestem, de nem találtam semmit ezzel kapcsolatban. Valaki megosztaná velem, mit takar? :)

2012. okt. 28. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
szülő?
2012. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem. :)

Hanem valamire, mint jelzőt használják.

2012. okt. 28. 20:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg dobhattál volna valami szövegkörnyezetet, hogy ne a sötétben tapogatozzunk...
2012. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 rémuralom ***** válasza:
Én sejtem, mire gondolsz. Politikai blogokon szoktam találkozni az "ősfideszes", "őskomcsi" stb. jelzőkkel. Ha erre gondolsz, ez azt jelenti, hogy régóta úgy van, és gyakorlatilag megváltoztathatatlan. Ha nem erre gondoltál, akkor én sem értelek.
2012. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben.

Tehát: például szó van országos focibajnokság, amire lehet jelentkezni, amatőröknek is. Na, erre egy srác benyögi, hogy "ős". Ez most konkrétan mit jelent? Gondolom, hogy pozitív jelző, mivel ezt egy focizniszerető fiú mondta, de a konkrét jelentésére vagyok kíváncsi, találgatni én is tudnék.

Szóval ha valaki használja ezt a kifejezést és tudja is, mit jelent, az legyen szíves avasson be. :D

2012. okt. 28. 22:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont azért kellett volna elején a szövegkörnyezet, hogy ne találgassunk. Ezzel a leírással ugyanis nyílvánvalóvá vált, hogy az eddigiek sem jól tippeltek, másrészt én sem tudom, pontosan mit jelent.
2012. okt. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megvan, hogy itt, mit takarhat az ős.

Fórumokon is szokott hasonló lenni, ahol az adminok az ősök, illetve azon felhasználók, akik nagyon régóta tagja a csapatnak.

Itt is, hasonló a helyzet, vagyis régóta tagja a csapatnak és nagy tapasztalattal bír.

2012. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

lehet, hogy kitalált egy új kifejezést, valami akármit jelent, de mostantól mindenki ezt fogja mondani


mint a zsír...ami tulajdonképpen nem függ össze a szuperrel, sőt a zsír inkább nem túl gusztusos, de egy hülye elkezdte mondogatni....:D

2012. okt. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!