Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikába utazom a rokonaimhoz...

Amerikába utazom a rokonaimhoz 2 hónapra. Milyen kulturális és egyéb különbségekre számítsak?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit megbántani és nem akarom, hogy félreértsék valamilyen mozdulatomat, kifejezésemet. Mire figyeljek oda? Hogy illeszkedjek be? Mennyire más a kultúra, viselkedés, stílus? Vannak olyan témák, amikről jobb nem beszélni vagy olyan, ami feldob egy beszélgetést egy amerikaival? Most megyek először és nem tudom, hogy mire számíthatok. Szeretnék barátokat is szerezni.
2009. aug. 10. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Amerika elég multikulturális ország,rengeteg nép olvad össze...szerintem nincs semmi különös tennivalód..


ha pl.Ázsiába,vagy iszlám országba mennél,akkor lenne mire figyelni,de Amerika rugalmas..


melyik környékre mész amúgy?

2009. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem első látásra úgy tűnik nincs sok kulturális különbség, de hosszabb idő elteltével rengeteg előjön.

Én Minnessotában voltam. Ott azt tapasztaltam, hogy az emberek nagyon szeretnek a házukról és az autójukról beszélni. Lelkesen mutogatják a legutolsó sufnit is az ingatlanon és nagyon értékelik a dicséretet. Plusz szeretnek arról is beszélni, hogy milyen vállalkozást indítanának (hacsak nincs már nekik, de akkor meg a vállalkozás jövőjéről tudnak rengeteget beszélni) és arról is, hogy milyen közösségbe tartoznak ill. mit tesznek ezért (bármilyen jótékonyság, társadalmi munka, szereplés, stb). Viszont tabutéma volt a politika, azt mondták ezt nem szokás úgy megbeszélni, mint Európában, hanem magánügyként kezelik. Szintén tabu volt az egymás iránti érzelmek nyílt kimutatása, elsősorban a párok között. Nem lehetett látni egyetlen ölelkező, csókolózó vagy akár csak kézen fogva sétáló párt sem, még a szórakozóhelyeken sem. Ezek nálunk szigorúan a hálószobába tartoznak. A disco-ba nem csak fiatalok mennek, hanem minden korosztály, még nyugdíjas korúak is. Nem tánczene szól hanem rock és metál és nem illik táncolni, hanem a tánctéren csoportosul mindenki és beszélget, ill. ordít, hogy túlüvöltse a zenét. Ciki a tömeg szélén ácsorogni, azt lúzernek, un. sideliner-nek hívják és lenézik. Ciki 18 éves kor után a szülőkkel lakni, ciki ha a szülők vesznek lakást, kocsit a gyereknek, ha finanszírozzák az életvitelét, tanulmányait, stb. Ebből a szempontból nagyon önállóak és erősek. Nem szívesen beszélnek az aktuális munkájukról, főleg a munkahely vagy az állás negatív aspektusairól. Általában ciki panaszkodni, az lúzer dolog. Arról sem szeretnek beszélni hogy mi mennyibe kerül és hol lehet olcsóbban beszerezni. Nagyon figyeltek arra, hogy az idegen számára minden tökéletesnek tűnjön, mi itt ezt már szinte propagandának hívnánk. Általában is sokat adnak a külsőségere. A felszín alatt persze messze nem ilyen tökéletesek a dolgok. Ez az emberekre is vonatkozik, egy arcizmuk sem árulta el soha, hogy valakit nem kedvelnek vagy kellemetlen a társasága, nemhogy beszóltak volna valamit. Ez volt hogy vissza is ütött, mert az egyik amcsi lány hiába talált tolakodónak egy idősebb pasit, illemből nem küldte el a jó francba. Ezt mi már hülyeségnek hívnánk. Illetve ott gazdagnak lenni nem szégyen hanem sikk, iszonyat felnéznek a vagyonosakra, kicsit Amway feeling ;P. Ugyanakkor nagyon egyszerűen öltöznek és nagyon egyszerű frizurát hordanak. Csak reggel fürdenek, viszont mindennap mosnak hajat. Rengeteget tv-znek, ez AZ esti program, a vacsit is a tv előtt eszik. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de tényleg sok függ attól, hová mész. Florida, California, a déli államok, a nagyvárosok, mind egészen más lehet. Jó utat, sok élményt kívánok! Esetleg ha megjöttél, írd le itt milyen volt!

2009. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Kaliforniába megyek egyébként.
2009. aug. 10. 23:51
 4/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok


bocsi nem akartalak félrevezetni,úgy látszik bedőltem a látszatnak...de ezeket a dolgokat szerintem hosszabb távon tudnád csak kitapasztalni, 2 hónap alatt nem hiszem h.túl sok necces helyzetbe kerülnél...)

2009. aug. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha voltál már, akkor kérlek, írd le az élményeidet..! :) Annyira érdekelne, nagyon szeretem az államokat, és mindig jó hallgatni személyes véleményeket, mintha ott lennék. :)
2009. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!