Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kőbányán mely utcák élhetők?

Kőbányán mely utcák élhetők?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy a Hős,Bihari,Kőér,Bányató,Gőzmozdony és Állomás utcák nagyon rosszak,de a többiről sajnos nincs információm. Valamint a 28,37,62-es villamos tényleg annyira durva? Előre is köszönöm a válaszokat.

#hős #Kőbánya #Bihari #óhegy #Újhegy #kőér #bkv 28 37 62
2012. nov. 1. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én az Újhegyi lakótelepen lakom, már 34 éve, de nincs vele semmi probléma. A 80-as években voltak "érdekes" elemek, nem volt valami szuper, de ezek mára elköltöztek. A Gőzmozdony utca / és a Bányató utca is itt van a mi telepünkön, de abszolút nem vészes.

A kerület Óhegy-része is kifejezetten jó környék, sok a zöld terület / Lavotta u. Kada u. /, de a Liget tér/ Régen Zalka Máté tér, én a mai napig így hívom /, már annyira nem: több csöves, kisebbségi és alkoholista akad arrafelé.

A Hős utca kőbányai fele / a másik a 8. kerülethez tartozik / konkrétan egy gettó, nagy ívben kerülendő!

A villamosvonalakat én sem kedvelem, úgy általában, de ugyanez érvényes a 24-es, 4-es 6-os vonalára is. Pláne, hogy végigmennek a 8. és 9. kerületeken.

2012. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Hős utca valóban veszélyes, érdemes elkerülni, a többi nem vészes.

A Bihari utca nagyon csúf helyen van, s valóban sok a roma, de sokkal rosszabb utcák vannak Külső-Józsefvárosban.

A Kőér utca elég elhagyatott, így talán ez jelenthet veszélyforrást ebben az esetben, viszont az Óhegy park melletti része teljesen jó, kellemes hely.

Az Állomás utcában sem találok semmi kivetnivalót, Kőbánya központjában van, forgalmas hely, ennyi.

A Bányató és a Gőzmozdony utcákról pedig nem tudom, honnan hallottál, de az Újhegyi lakótelepen vannak, ami egy teljesen normális városrész.


Az általad említett villamosok valóban nem a tisztaságukról híresek, de én igen gyakran használom őket, s még egyszer sem ért semmiféle atrocitás rajtuk. A tömegközlekedési eszközökön általában kerülik a bajt még a veszélyesebb elemek is. Személyes tapasztalataim alapján pedig ezen vonalak utazóközönsége sokkal "színesebb" Józsefvárosban (IYKWIM ;)), mint Kőbányán.


A X. kerületben szerintem kifejezetten élhető a Harmat és a Mádi utca, valamint ezek környékei. Kiemelném ezek közül a Lavotta utcát, ami szerintem nagyon hangulatos, szép kertvárosi utca. Ha esetleg van még valami kérdésed Kőbányáról, írj nyugodtan, elég jól ismerem a kerületet. :)

2014. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!