Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagy baj ha nem már nem úgy...

Nagy baj ha nem már nem úgy nézek ki mint a személyi igazolvány képemen?

Figyelt kérdés
Pénteken vonattal mentem Győrből Pestre. 90% kedvezménnyel utazok mivel liszt érzékeny vagyok van MÁK kártyám. Amikor jött a kalauz oda is adtam ezt neki de elkérte mellé a személyi igazolványomat is hogy biztosra menjen hogy a kártya az én tulajdonom. Oda is adtam neki de elkezdett akadékoskodni hogy nem hasonlítok a képen szereplő lányra. Igaza volt tényleg teljesen máshogy nézek ki mint 14 évesen (amikor csináltattam). Végülis nem volt semmi csak morcos képet vágott rám és tovább ment. De ebből lehet valami bajom ha pl. egy rendőr igazoltat???
2012. nov. 5. 01:59
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Ja, 10 év börtönt adnak, ha nem úgy názel ki mint 6 évvel korábban.
2012. nov. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

Nem lehet bajod. Az ember változik, főleg tizenévesen. Ez benne van a pakliban. De vannak dolgok, amelyek nem változnak. Pl. az orrod, a füled, esetleg egy anyajegy nem fog elmászni, jelentősen megváltozni. Pont ezért kellett anno új fényképet is vinni, ha lejárt a személyid. Ma meg ugye helyben készítik a fotót, mert volt olyan elvetemült ember, aki 5 éve készült fotót vitt a személyi megújításához, és ha az ügyintéző éppen nem figyelt túlságosan, akkor abból csak gond volt.


Az ellenőrnek azt kellett volna válaszolnod, hogy „Valóban megváltoztam, mivel a kép x éve készült. Ha azt állítja, hogy a képen nem én vagyok, akkor az önmagában még csak egy vélemény. Ha bizonyítani is tudja, akkor beszélgethetünk. Ha kell, írja fel az adataimat, állok elébe, hogy később más módon is igazoljam, hogy a MÁK kártya az enyém, és hogy jogszerűen használom.”. Amúgy pont ezért ment tovább, mert nem tudott mást tenni. Megpróbálta kiugrasztani a nyulat a bokorból, ha esetleg mégsem te lennél a képen. (Pl. elkezdenél egy ilyen esetben izgulni, hátha emiatt esetleg egy kisebb összeggel megpróbálod „bizonyítani”, hogy valóban te vagy a képen, és hogy ne firtassa a dolgot tovább.)

2012. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!