Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az a kifejezés,...

Mit jelent az a kifejezés, hogy "Felhívás keringőre"?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Amikor valami olyan dolgot mondasz egy másik embernek, amivel valójában egy számára kedvező dolgot ajánlasz fel neki, általában anélkül, hogy szándékodban állt volna erre kérni.
2012. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg: kihívó viselkedés, vagy olyan megnyilvánulás, ami alapján a másik támadhat téged és vita lesz a vége (mint "feladni a magas labdát").
2012. nov. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ki nem mondott felkérés valamire (csak utalással körülírva, vagy viselkedéssel) ... ez bármire vonatkoztatható


buliban:

szoktál táncolni?

persze

én is, csak most még nem kért fel senki


ez kb azt jelenti, hogy haver vigyél már táncolni, rád várok (a keringőről ugrott be ez a példa, és ebből a szempontból rossz is, mert mint írtam nem konkrétan táncra felhívás, hanem bármire)

2012. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindig úgy tudtam, hogy valami férfi-nő kommunikációban hangzik el ez, és valami olyat mond a nő, ami alapján a férfi biztos lehet benne, hogy kap kosarat, szóval kockázat nélkül mehet bele valamibe, gyakorlatilag már kezdeményeznie sem kell.

De lehet keverem valamivel. De mivel? Valaki mondja meg!

2012. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a 4-nek: kihagytál egy szór ... hogy NEM kap kosarat :)


egyébként amit írtál az is egy példa rá, de nem csak erre vonatkozik ...

2012. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban kihagytam a NEM szót. :-) Úgy tűnik este volt már.


Akkor jó a példám? Mert nem voltam biztos benne.

Szóval úgy érzem elsősorban ilyen nő-férfi dolog a jelentés, és ez alapján valóban sok egyéb hasonló más szituban.

2012. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ezt jelenti, hanem azt, hogy többet is megengedsz már annak a férfinak vagy nőnek, akár párkapcsolat is lehet belőle.
2020. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!