Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az USA-ban tényleg bármilyen...

Az USA-ban tényleg bármilyen keresztnevet lehet adni egy gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Miért, milyen nevet hallottál, ami nincs? :)
2012. nov. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam ezt, nem tudom már hol, ezért szeretnék utánajárni :)
2012. nov. 7. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
"Generally, you can not choose a name with fraudulent intent; you can not choose a name that interferes with the rights of others, i.e., naming yourself George W. Bush; you can not select a name that intentionally confuse, i.e., the name "10" or "?"; you can not select a name that is a racial slur or a name that would be considered "fighting words," which includes obscene words."
2012. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt találtam.

"The names listed on U.S. birth certificates are regulated by the individual states. Some hospitals, particularly those with religious affiliations, may refuse to record an unusual name on a hospital birth certificate. Many churches will not baptize a child with objectionable names. If the selected name is not listed on the Social Security file (see Resources), consult the county registrar where the birth will take place to guarantee the name will be legally recorded."

[link]


Ez alapján államonként változó, de általában megtagadhatják a szokatlan névadást, főleg a vallási tulajdonú/kapcsolatú kórházakban. A születési helyen kell érdeklődni, és kérni a név regisztrálását, de semmi sem garantált.

2012. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a forrásokat! :)
2012. nov. 7. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!