Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hazudtam a legjobb barátnőmnek...

Hazudtam a legjobb barátnőmnek - belefér az ilyen egy barátságba?

Figyelt kérdés

Már több mint 7 éve vagyunk barátnők, rengeteg dolgon átmentünk együtt, és mivel a családommal sosem volt jó kapcsolatom, igazából sokáig ő volt az az ember, akit világon a legjobban szerettem.

Egyébként most is ő az egyik legfontosabb, csak néhány hónapja komoly kapcsolatom lett, ahogy neki is. Ez picikét "gyengítette" a kapcsolatunkat, hisz kb. feleannyi időt sem töltünk már együtt emiatt, de egyébként minden okés.


Mindent megbeszélünk egymással, sosem hazudunk a másiknak - vagyis én most megtettem, a párom miatt. Sajnos ő jelenleg munkanélküli, ezért nagyon visszafogta a kiadásait. Hivatalosak voltunk egy szülinapra, de a párom azt mondta, ő most erre nem tud eljönni, mert nem akar pénzt kiadni (nyilván ha eljönni, akkor azért inna ezt-azt). Buzdított, hogy menjek csak, de bevallom, én meg nélküle nem akartam menni, főleg mert ugyanezen anyagi ok miatt nem ez az első este, amit a barátom kihagy - nem szeretek mindig nélküle menni.


A barátnőm egész nap hívogatott, mikor megyünk, de én végül leráztam azzal, hogy közbejött egy hirtelen meló. Lehet, hogy így semmiségnek tűnik, füllentettem, hát istenem - de akkor is... én sosem szoktam neki hazudni.

Igazat azonban nem mondhattam, mert ő jómódú családban él, sosem volt anyagi problémája, és nem ÉRTETTE volna meg, hogy a barátomnak nem telik most erre. Na igen, az egyik hibája, hogy nem tudja megérteni, hogy nem mindenki van olyan helyzetben mint ő, és egyszerűen nem képes felfogni, hogy egyeseknek ilyen problémát jelenthet, mert ő sosem tapasztalta, és tudom, hogy nagyon megsértődött volna, ha azért nem megyünk, mert a párom "nem akar pénzt kiadni".


Mi a véleményetek?


2012. nov. 11. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Marha jó barátnők vagytok, tényleg.

1. te hazudsz

2. ő nem ért meg


Remek.

2012. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1. 7 év alatt még sosem hazudtam nei

2. Nem engem nem ért meg, hanem a helyzetet. Neki alap, hogy mindig van pénz.


De közönöm a rendkívül magasszintű értékítéleted.

2012. nov. 11. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kedves kérdező, nem akarok beléd kötni, de igaza van az első hozzászólónak! Hogy lehettek nagyon jó barátnők, ha ilyen dolgok választanak el benneteket szét, mármint nem az anyagi kézzelfoghatóan, hanem az empatizmus az Ő részéről. Ez a kritika nem neked szól, hiszen, hogy Te még így is elfogadtad Őt, pedig eget rengető gondolkodásbeli szakadék van köztetek. Ez a füllentés ahhoz képest, hogy nem érti meg, ha valakinek nincs pénze, szóra sem érdemes...
2012. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!