Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki az optimista meg a pesszimi...

Ki az optimista meg a pesszimista? Mi a különbség a kettő között?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Az optimista happy, a pesszimista depi..
2012. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ülsz a kocsmában, előtted egy fél pohár Wisky.


Ha azt mondod, már csak egy fél pohár wiskym van, akkor pesszimista vagy.

Ha azt mondod, még mindíg van egy fél pohár wiskym, akkor optimista vagy.

2012. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szilveszterkor az optimista azt várja, hogy az újév elkezdődjön. A pesszimista azt, hogy az óév elmúljon.
2012. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Pontosan meghatározni elég nehéz.

Azt tudom magamról, hogy rohadt egy pesszimista ember vagyok, Pl: más a jót, a szépet látja először egy dologban, addig én a szomorúságot, az érték vesztett állapotot, valaminek a hiányát. De amúgy a pesszimisták nem is annyira pesszimisták, mint amennyien azt sokan gondolják, én személy szerint a saját pesszimizmusomban találom meg a legfőbb optimizmusomat. Ezt lehet, nehéz így megérteni egy másik embernek, de ez van.

2013. júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!