Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek van valósága...

Szerintetek ennek van valóságalapja, bekövetkezhetnek ezek a közeljövőben?

Figyelt kérdés

[link]

a többi cikket is olvssátok el :(


2012. nov. 16. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt még elhiszem, hogy az energia készletek kimerülhetnek 50-60 éven belül. De azt már nem, hogy a szibériai hómezők elolvadjanak.

Az pedig egyértelműen ostobaság, hogy mindenki tanuljon meg földet művelni és termelje meg az élelmiszer szükségletét.

Nincs annyi termőföld, hogy minden család megtudja termelni a szükséges élelmiszereket. A kenyérgabonát, zöldségeket, gyümölcsöket. Állatokat, baromfikat is kellene tartani, azoknak a takarmányt megtermelni. Sőt, még a következő évre való vetőmagot is. Még az időjárásnak is megfelelőnek kellene lennie.

Meg kellene vetni lent vagy kendert is, hogy legyen miből ruhát készíteni.

Ez csak illúzió.

Mindig vannak emberek, akik szeretnek pánikot kelteni. Egy kis igazságból nagy problémát csinálni.

2012. nov. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Nincs annyi termőföld, hogy minden család megtudja termelni a szükséges élelmiszereket."???????

Akkor most mit eszünk? Ufók hozzák a kaját?

2012. nov. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nemtudom miért, de én tök rosszkedvű lettem ezektől :(

Most háborúznak ott a közelkeleten és mindenki arról beszél h az olaj miatt nem fogják hagyni az amcsiknak h rátegyék a kezüket az iráni készletekre.. szval esélyes lehet egy nagyobb háború :S

Meg azért ez is h a válság miatt rengetegen elszegényedtek és ha belegondolunk, szerintetek az éhen halást fogják választani v fellázadnak és elveszik azoktól akiknél még van étel, termőföld, pénz, stb..?


A másik h elolvastam ezeknek a vegyi, biológiai fegyvereknek a hatásait és elég szörnyű :/ Nézzétek meg h mustárgáz milyen szenvedést okoz, meg ott az ebola, stb vírusok amik szintén megvannak ilyen fegyverekben is :S

2012. nov. 17. 13:51
 4/6 Julie S ***** válasza:

Kedves kérdező, olvasd el Daniel Quinn könyveit.

Sokat formálnak az ember gondolkodásmódján és nem is olyan lehangolóak. Az is igaz, hogy nem ennyire konkrétak, de megérik a rájuk fordított időt. :)


Kedves #1, valóban kevés a föld ahhoz, hogy ilyen sok ember a ma megszokott módon termelje meg a szükségleteit kielégítő élelmiszereket és egyebeket. De nem csak ezen az egy módon lehet termelni, illetve sokkal több ehető növény van, mint amiknek a fogyasztásához jelenleg hozzászoktunk. (A gabona pl. eleve egy olyan (szerintem nem is egészséges) élelmiszer, amit nem igazán lehet fenntartható módon nagy mennyiségben termeszteni.)

2012. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nincs annyi termőföld, hogy minden család megtudja termelni a szükséges élelmiszereket."

Így van, ezért fog éhen dögleni mindenki, aki nem tud magának szerezni egy földdarabot amit megművel. Vagy nincs olyan erőforrás (tiszta víz, tüzelő, fegyverek) birtokában amit élelmiszerekre cserélhet. Esetleg olyan tudás birtokában, ami másoknak hasznára válhat a kataklizma után és hajlandóak érte élelmiszerrel fizetni. A számítógépes ismeretek valószínűleg nem fognak ezek közé tartozni, ha nem lesz áram se.

2012. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvastam pár ilyen oldalt, ne mondjam, hogy a félelem teljesen megbénított. Szerintem ezek pont erre mennek rá, hogy az ember pánikoljon, és aztán esetleg öngyilkos legyen. Úgy döntöttem, hogy nem fogok semmiféle világvége pánikkeltő oldalt elolvasni.

Inkább imádkozom, és az Úrra bizom magunkat.

2013. ápr. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!