Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki volt már a Murder...

Valaki volt már a Murder kiállításon, ami a napokban nyílt? Mik a benyomásaitok, véleményetek? Érdemes elmenni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 21:13
 1/10 Dedd válasza:

Max. ha hétköznap mész, tömegmentes időben. Én(mi) két órát álltunk sorban, az utcán, majd kaptunk egy unalmas, csalódást okozó, további egy órás sétálgatást a szük, kínosan gyenge szobákon át. Nem is melítettek meg olyan neveket, amik egy sorozatgyilkosok témakörében nem teljesen járatlan számára evidenciák. Pl mi a reteknek reklámozták Ted Bundy idézeteit egy rohadtnagy kivetítőn, ha nem is szerepelt a tárlaton? Ku-klux klán?? HHogy kerül az ide.. Jó hogy nem Hitler..

Szerintem bőven túl lett árazva, de a legnagyobb baj, hogy nem azt kapod amit hírdetnek.

2012. nov. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dedd válasza:
*említettek
2012. nov. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dedd válasza:
q
2012. nov. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dedd válasza:
qwqwqw
2012. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dedd válasza:
bocs, vírus vagy mi
2012. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én is voltam. Ugyan sorba állni nem kellett, de lehet, hogy az csak a szerencsén múlt.

Tényleg nem egy nagy durranás. Abraham Lincoln és Ku Klux Klán, nem teljesen illettek bele a sorba. A végén van egy ilyen vallásos "meditáció", az sem értem milyen célt szolgál pontosan.

Nem egy nagy szám. Az árát egészen határozottan nem éri meg.

2012. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
én vtam és nekem nagyon tetszett. elgondolkodtató volt. És egyébként ted bundy nagyon is benne vt.. kivégzés rémlik? Az ő vt.
2012. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Valaki nem akar eljönni velem? :) Egyedül nem szeretnék menni de egy ismerősömet sem sikerült rávennem eddig.:D 24/L
2012. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ofélia Manson válasza:
55%
Murder kiállításra teljes tudatlanságban érdemes menni, akinek egy csepp információja is van a sorozagyilkosok tevékenységéről, az nagyot csalódik. Báthory Erzsébet L'Oreal reklámba öntése, Vlad Tepes elintézése 10 mondattal véleményem szerint nagyon csekélyke. Ted Bundy egy naracssárga zubbonyba öltöztetett bábu villamosszékben, róla ez az összes infó (pedig a sorozatgyilkos, mint fogalom azóta használatos). Na és hol van Charles Mansooooon? Nem beszélve Kiss Béláról, aki olyannyira híres, hogy ilyen nevű zenekar jelenleg is létezik Angliában, illetve a németek filmet forgattak róla az elmúlt években. A fénytechnika amúgy rendben van és John Wayne Gacy, a Pogo bogóc érdekes. Ár-érték arány szerintem nagyon nem megfelelő.
2012. nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ma voltam, megnéztem.

Igényes, de egyben unalmas, és hiányzik belőle az, ami az ötlet alapján benne lehetett volna. Hát ez így nem lesz világsiker, az biztos.


Tényleg igaz, hogy akit egy kicsit is érdekelnek a sorozatgyilkosokról szóló történetek, az ügyek a kriminológiai-kriminalisztikai érdekességei, és e témában nem kezdő, az nagyot csalódik.


A tárgyak igényessége mellett döbbenetes a bábuk igénytelensége. Nem ragadott magával a szöveg,a zene, nem tudtam elfelejteni, hogy ez csak egy kiállítás.


Sokkal jobb lett volna, ha magával ragadóbb lett volna az előadás, néhol élő emberekkel, - ez egy kis spirituszt vitt volna bele - érdekesebb tényekkel.


Sokkal érdekesebb lenne a tárlatvezetés,

ha dokumentarista: mondjuk úgy oldották volna meg, hogy a vezetőnk egy helyszínelőt, vagy egy profilozót játszott volna, aki mindent elmagyaráz, röviden, és a tudományos részét is hozzá teszi pár mondattal.

élőbb: kicsit hátborzongatóbb lett volna, ha a bábuk élő emberek lettek volna.


Ténybeli tévedés is volt benne pontosan az elején Báthory Erzsébet kapcsán. Ha dokumentarista, akkor nem lehet legendára alapozni, márpedig Báthory Erzsébet igazi története nem az, ami ott elhangzik.

Tetszett a végén a meditációs szoba, de nem tetszett az ima. A sorozatgyilkosok nem vallásfüggőek.


Mindegy: valami nagyon hiányzik belőle, hogy durranjon!


Nekem csalódás volt.

2012. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!