Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Olvasás vagy film? Melyiket...

Olvasás vagy film? Melyiket preferálod? Miért?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 16:17
 1/10 Pietrosol ***** válasza:
82%

Szia!


Mindenképp az olvasás!Szeretem használni a fantáziám!A könyvek olvasásánál a szöveg tartalmát el kell képzelnem,míg filmeknél a vizuális élményt készen kapnám!

2012. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasás. Szerintem azért meg kevés filmet találok csak számomra fontosnak. Könyvből meg ez nincs így. Jóval finomabb, összetettebb dolgokat lehet megalkotni írásban.
2012. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére,hogy mind kettőt preferálom,a filmet jobban.És most emiatt tuti le leszek pontozva. :)

Jelenleg is olvasok egy könyvet,szeretem,de filmet jóval többet nézek.

2012. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasás. Sokkal nagyobb élményt nyújt. Elképzelem a szereplőket, a környezetüket, a kort, amelyben éltek, a szituációkat stb. Ha valamelyik rész érdekesebb, azt akár kétszer is elolvasom. Ha fáradt vagyok, akkor olvasás közben nem alszom el, de a filmen hamarabb. Főleg, ha a feldolgozás nem a legjobb.
2012. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
94%
Én filmet többet nézek, de az olvasásba az a jó ,hogy a "saját rajzstílusunkban" képzeljük el, csak az a baj ,hogy a történet közepén derül ki, hogy pl milyen színű az adott karakter haja, és ha eddig máshogy képzeltük el, akkor az nem jó, mert nekem az olvasás közben egy kis film pörög le az agyamban és elég fura lenen ha egyik pillanatról a másikra megváltozna a haja színe.^^"
2012. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
lenne*
2012. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt szeretem, hangulat kérdése. De ha valamelyikről le kellene mondani, az inkább a film lenne, ugyanis szenvedélyesen imádok olvasni :)
2012. nov. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőt egyformán szeretem. Mindegyik másért jó. Nem kell választani a kettő közül.
2012. nov. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom.

Könyvmoly vagyok, de szeretek filmet is nézni, mind a kettő másban jó.

A könyv azért jó, mert rengeteg mindent visszaad szóban, amit egy filmben nem lehet megvalósítani. Ha valaki olvasott egy könyvet, amit megfilmesítettek, nagyjából átérzi ezt.

De jó egy film is, mert a mai technikákkal hatalmas dolgokat tudnak művelni és jó látni, nem csak a "belső szemmel", mint amikor olvasol.

Szóval necces, elég egyforma helyen állnak.

2012. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos az olvasást megutáltatták velem már általánosban amikor kötelezőket erőszakoltak a gyerekekre.Általános iskolás koromban csak a 4. osztályost és az 5 osztályost olvastam el.Utána egyiket sem olvastam el , még gimnáziumban sem hanem mindet megnéztem filmben.


Úgy gondolom hogy semmit nem vesztettem.Egyébként is reálos vagyok , a legkevésbé sem érdekel az irodalom.

2012. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!