Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A rezervátumokban élő amerikai...

A rezervátumokban élő amerikai indiánoknak van személyazonosságuk, irataik?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi a "státuszuk"?

Kérem, az válaszoljon, aki biztos a dologban (:


2012. nov. 24. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne?
2012. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, gyakorlatilag nem kezelik őket teljes jogú állampolgárokként. Nem tudom, mi a helyzet, én könnyel el tudnám képzelni ezt.
2012. nov. 24. 12:55
 3/3 anonim ***** válasza:
1924 -óta az indiánok teljes jogú amerikai állampolgárok,ezért van személyazonosságuk, vannak irataik,pl. jogosítvány,stb.A rezervátumokban élők élveznek bizonyos kedvezményeket,mint például az adómentesség.Az Onondaga irokézeknek, mint önálló nemzetnek még saját útlevele is van.A Lakota indiánok évek óta jogilag keresik a módját, hogy a mai Észak és Dél Dakota illetve Nebraska ,Montana államokból egyesített területekből önálló indián tagállamot hozhassanak létre.A rezervátumok legtöbbjében ma már teljes jogú törzsi önrendelkezés van pl. (a bányászat, casinók üzemeltetése, halászat, vadászat, turizmus, stb. tekintetében). üdv Medve !
2012. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!