Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért számít rendkívülinek és...

Miért számít rendkívülinek és botrányosnak ha ez a véleményem?

Figyelt kérdés

2012. nov. 25. 07:54
 1/10 A kérdező kommentje:

Na meg ez a szalagavatósdi is mekkora ökörség!Mi értelme van annak ,hogy menyasszonyi ruhákban kelletik magukat? Élmény?Az élmény, hogy kiöltöznek menyasszonynak pedig nem is menyasszonyok?Betegesen sznob ökörködésnek látom.

Na meg ez a ballagás.Nagy cécó meg minden. Érzelgős búcsú az iskolától amitől a többség alig várta ,hogy szabaduljon.Aztán buli dínom-dánom, irreális költségek fényképezkedésre meg miegymás, baromságokra.Isznak előre a medve bőrére ,az érettségin meg vagy eltaknyolnak vagy kegyelemből átcsusszanak valahogy.

Nem látja senki,hogy ez sok flinci-flanciság csak a szülők

lehúzásáról szól?Biztos kell ez a sok oda nem illő, rossz sorrendű ökörség?Nem lehetne azt a pénzt normálisabb dolgokra elkölteni?Biztos agyon kell kapatni , ajándékokkal a dilettáns tanárokat is ?Senki nem tudja megmondani neki,(olyan aki szaktekintély) hogy a munkája csapnivaló?

Miért számít rendkívülinek és botrányosnak ha ez a véleményem?

2012. nov. 25. 07:56
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem számít annak, elég sok diák van, aki hasonlóképpen gondolja. Nem kötelező részt venni rajta, még ha az osztályfőnök ezzel kábít, akkor sem. Nem fog a parkettre cibálni.
2012. nov. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ne vegyél részt rajta, problémád megoldva.
2012. nov. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Hát figyelj, nekem most volt a szalagavatóm nemrég. Én lány vagyok, persze tetszett, hogy felvehettem egy gyönyörű ruhát, meg lehetett olyan hajam/sminkem, ami más alkalomra nem igazán illik (max esküvőre :D). A tánc is jó volt, oké, nem volt egy nagy cucc, de jó volt hanguslata, meg ez úgy az egész szalagavatóra igaz volt.

Viszont szerintem irreálisan sokba került az egész, ki kellett fizetni a keringőruhát, a kosztümöt, a fűzőt, a tánctanárt meg még sok mást, és tényleg nagyon sokba került.

Mi ezt nem igazán engedhettük volna meg magunknak, és szerintem más is így van ezzel. De az pedig milyen rossz lehet, ha nézed az osztálytársaidat, akik mind szép ruhában vannak, stb., neked meg nem lehet.

Szóval szerintem túl drága, jobb lenne talán valami visszafogottabb eseményt rendezni, azért én sem haltam volna bele, ha csak az esküvőmön lehet rajtam menyasszonyi ruha :D

2012. nov. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a szalagavató csak iskolai ünnepség volt, minden költséges dolog nélkül. Így is emlékezetes volt.

Ma is le kellene erről szokni.

2012. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te véleményed, jogod van hozzá. Éppen ennek felismerése miatt nálunk anno nem tették kötelezővé sem a puccos ruhát, vagy sminket, sem pedig a táncot. Aki megengedhette magának a puccos ruhát, fodrászt, kozmetikust, az meg is fizette, mindenki más pedig matrózblúzban asszisztált. Csak az arányok végett: volt 200 diák az évfolyamon, ebből kb 30 táncolt. Aki megteheti, és igénye van a villogásnak erre a módjára, tegye és fizesse meg, azt mondom. Akinek viszont nincs, azt tényleg hagyják békén vele.

Te sem vagy köteles részt venni rajta, ha nem akarsz, csak jelezd előre a tanároknak, ne érjen senkit meglepetésként a dolog.

2012. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a véleményem. Azért számít rendkívülinek, mert nem ez az emberek véleménye erről úgy általánosan. Én csak osztálytáncot táncoltam, keringőt nem. Nem azért mert nem engedhettem volna meg, egyszerűen egy darab olyan lány sem volt, akivel szívesen táncoltam volna. Biztos bennem is van hiba, na de bennük is. Egy lány tényleg szegény családból jött, ő osztályfőnökin mindenki előtt elmondta normálisan, hogy nem szeretne részt venni, mert költséges, és nem ez a legfontosabb, ő nem fog ettől elájulni. Erre kb mindenki rajtam kívül csak húzta a száját, a tanárt is beleértve. Hát no comment, én teljesen megértettem, sokan csak játsszák az agyukat.
2012. nov. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled. Én sem vettem részt a sok baromságon annak idején, és nem is voltam ezzel egyedül az osztályban. Némelyik lány sápítozott, hogy ilyen-olyan műkörmöt meg alkalmi kontyot csináltat, és vajon ezek illeni fognak-e az alkalmi sminkjéhez, amit kozmetikus csinált neki több 1000 Ft-ért... én inkább tanultam az érettségire, ahelyett, hogy táncpróbára meg manikűröshöz jártam volna. Ma sem csinálnám másképp.

Pénz-és időkidobás, meg kéne szüntetni az egészet.

2012. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert reálisan gondolkodsz, és sokan nem szeretik a kegyetlenül nyilvánvaló dolgokat.


Lehet emlékezetes a szalagavató nagyzolás nélkül is.

2012. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Szívemből szóltál. Én lány vagyok, és se keringőm, se osztálytáncom nem lesz, mivel semmi kedvem ilyenre pénzt pazarolni. Nekem nem a szalagavató lesz a meghatározó élmény egész életemben, és nem fogok 10 év múlva sóhajtozni, hogy bárcsak lett volna. Afterra sem tudom, hogy elmenjek e, utálom a zajos helyeket és az állandó piálást, meg persze a ribis viselkedést. Szerencsére normális osztálytársaim vannak, így nem zavarja őket.
2012. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!