Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Állandóan cseszegetnek az...

Állandóan cseszegetnek az osztálytársaim. Nem bírom tovább. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tizennégy éves lány vagyok, az általános iskola nyolcadik osztályába járok... és hát kezdek kiakadni.

Eddig is piszkáltak az osztálytársaim, mert szerintük stréber vagyok... meg hogy velem kivételeznek a tanárok.

Igazából egyik sem igaz, csak ők látják így. Nekik a stréber egyet jelent azzal, hogy valaki jó tanuló, néhány tantárgy jobban érdekli őt, ezért is jár néhány versenyre. Másrészről pedig azt hangoztatják, hogy velem kivételeznek a tanárok, pedig ez nem igaz. Nekem is ugyanúgy felelnem kell, meg kell írnom a dolgozatokat, megcsinálni a házi feladatokat stb. Én tényleg szívesen tanulok törit, irodalmat, nyelvtant, matekot, kémiát, angolt meg úgy az összes tantárgyat :) De nem ülök egész nap a könyv fölött, és nem erőszakolom magamba a dolgokat mindenáron... egyszerűen csak odafigyelek órán, és otthonra kevesebb marad.

Van egy tanár, akivel tényleg nagyon jóban vagyok, de az állítások ellenére soha nem kivételezik velem, sőt sokkal szigorúbb, sokkal jobban "haragszik", ha én rontok el valamit. Persze van még egy-két tanár aki jófej, néhánnyal tényleg tök jól el lehet beszélgetni. Az osztálytársaim meg...

Ők egyszerűen rühellnek engem. Állandóan beszólogatnak, hülyeségeket beszélnek rólam másoknak, néha még a saját fülem hallatára is mondanak rólam olyanokat. Ma is az egyik tanárnak, aki helyettesíteni volt bent, burkoltan előadták, hogy velem (persze ezt így konkrétan nem merték kimondani) állandóan kivételeznek a tanárok. Folyton csak cseszegetnek, hogy én ekkora-akkora, meg amakkora stréber vagyok, hogy nincs négyesem sem kémiából, meg emlékszek olyanokra is, amiket már régebben tanultunk... és persze minden mással. De például ott van az énekóra is. Azt le kell szögeznem, hogy nincs jó hangom, és amióta negyedikben vagy ötödikben kiröhögtek azóta nem is merek énekelni. Egyszerűen egy hangot nem merek kiadni előttük :(

Akkor rossz indulattal fordulnak felém állandóan. Folyton semmibe vesznek, lenéznek, elhordanak mindennek, néha úgy tesznek, mintha ott sem lennék... már meg sem merek köztük szólalni, pedig annyira jól esne megbeszélni valakivel néha egy-két dolgot.

Persze az osztálynak van egy vékony rétege, aki nem utál, és talán egész jóban is lennénk, csak ők sem azok a domináns típusok, hogy nyíltan mellém álljanak, és elkezdjenek velem barátkozni... nem is beszélve arról, hogy megvédeni engem. Senki nem véd meg :( Olyanok is vannak, akik még ötödikben nem utáltak, de most már egyre ellenszenvesebbek velem...


ÉS EGYSZERŰEN NEM TUDOK MIT CSINÁLNI! Mindig próbálok velük kedves/segítőkész lenni, annak ellenére, hogy ők milyenek velem. Mindig megmondom, hogy mi volt a házi, sokszor oda is adom nekik a házit, ha megkérnek valamire (ha csak egy kis apróság is), megcsinálom. Pl.: szóljak az xy-tanárnak, adjak ceruzát/radírt stb. Soha nem nevetem ki őket, még akkor sem, ha az igét(!) nem ismerik fel, ha nem tudják a szorzó táblát... soha. És mégis ilyenek velem!


Mit csináljak??? SOS! HELP ME, PLEASE! :(



2012. nov. 26. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fél évet bírj ki. 10 év múlva meg röhögni fogsz a sok hajléktalan prosti ex-osztálytársadon.
2012. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém, neked valami normális gimnáziumba kellett volna átmenned negyedikben. Most annyit tehetsz, hogy teljesen figyelmen kívül hagyod őket fél évig, aztán átballagsz valami olyan helyre, ahol nem utálják a normális osztálytársakat.
2012. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok általában jobban kedvelik azokat akik okosabbak, készülnek az órákra, mert velük könnyebb haladni. Ez lehet az egyik oka annak, hogy nem kedvelnek, mert kívülről azt látják, hogy veled mindig szépen beszélnek a tanárok, és jó jegyeket is kapsz tőlük. A másik pedig ezzel összefüggésben a féltékenység. A buta többség mindig is kiközösítette maga közül azokat akik valamilyen szinten mások mint ők, ez így volt és így is marad sajnos.

Amiket írsz az alapján nagyon értelmes lány lehetsz annak ellenére, hogy nyolcadikos vagy. Bő szókincsed van, és nagyon jól tudsz fogalmazni.

Ebből adódóan jól írta az első válaszoló: húzd még le ezt a fél évet velük, aztán utána úgyis középiskolába vagy gimnáziumba kerülsz, ahol azért egy fokkal normálisabb emberek vannak, és az érdeklődésük és az intelligenciájuk is közelebb áll hozzád.

Ha pedig szívességet kérnek tőled, nyugodtan mondj nem-et. Ha megkérdik miért, akkor hozd fel nekik egyik-másik szemétségüket. (Különben szerintem egyenként ezekkel az emberkékkel jól el tudnál beszélgetni, és egyesével mindegyik normális, csak amikor ott vannak a többiek akkor hülyülnek meg, és kezdenek el Téged piszkálni.)

Akik pedig normálisak veled, azokkal te is legyél rendes.

Néhány év múlva majd azok az osztálytársaid fognak munkáért kuncsorogni nálad, akik most piszkálnak. Addig pedig kitartás!

2012. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is átéltem (majdnem ugyanazt), amit Te is.... csak én akkor pár évvel fiatalabb voltam, mint most Te.

Itt nem szeretnék leírni semmit, de ha gondolod, írj nyugodtan privátban! :) Nagyon intelligensnek és normálisnak tűnsz, szívesen próbálnék segíteni, ha szeretnéd. :)

16/L

2012. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, csak azt nem értem, hogy nekik az miért kivételezés, hogy a tanár normálisan beszél velem. Tulajdonképpen olyannak kell lenned az emberekkel, ahogy szeretnéd, hogy ők is bánjanak veled... és ez alól a tanárok sem kivételek. Tehát ha én udvarias vagyok egy tanárral, normális hangnemben beszélek vele, nem zavarom folyton az óráját, akkor nagy valószínűséggel az a tanár sem fog kezdegetni velem. És ez nálam eddig szinte mindig bejött. Ők pedig az abnormális viselkedésükért cserébe várnak el megértést, segítőkészséget, kedvességet a tanártól.

Meg ha valakit jobban szeret egy tanár, annak nyilván oka van, ahogy mondtátok... azok a dolgok, amiket az előbb leírtam, és nem valami világrengető dolgok.Ha pedig valaki nem jó egy adott tárgyból, akkor legalább igyekeznie kéne, és nem bevenni a "leszarom tablettát". Egyébként legtöbbször a lányosztálytársaim azok, akik hízelegni szoktak (főleg férfitanároknak), mégis én vagyok elkönyvelve nyalizósnak...


Már egyszerűen nem tudom és nem is akarom velük felvenni a szélmalomharcot :) :(

2012. nov. 27. 14:29
 6/6 anonim válasza:
100%
Én azt mondom, hogy teljesen igazad van mindenben. Tényleg okosnak tűnsz. Az osztálytársaid szerintem pedig csak simán hülyék. A közösségen belül ilyenek, de lehet,hogy (ha nem is a főbunkóval), egy embert megismernél közülük, aki kissé normálisabbnak tűnik, akkor jobb lenne. De óvatosan, ne rögtön, de kitartás!
2012. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!