Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy lehet egy...

Szerintetek hogy lehet egy tömött buszon normálisan fel- és leszállni?

Figyelt kérdés

Nagyvárosban lakom és gyakran utazom olyan buszokon, amelyek zsúfolva vannak emberekkel, mindenki egymás lábát tapossa. Ha felszállok és nem tolakodok előre(értsd nem lököm félre az engem félretoló nénit), akkor ma. az ajtóig jutok el, így viszont kb. minden megállónál le kell szállnom, hogy mások lejuthassanak.

Erre azt mondom oks, nem halok bele, de ugye nem mindenki így gondolkodik, és ha netán én vagyok belül, biztos akadnak olyanok, akik még a tömött buszon sem hajlandóak leszállni az ajtóból, mikor az kinyílik, hanem megállnak ott és várják, hogy mellettük leszálljanak az emberek.


Idegölő eljátszani mindennap ezt a nyomorgást. Véleményetek szerint hogy lehet az ilyet megoldani?


2012. dec. 4. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 8 évig játszottam ezt, hogy felszállok, nem jutok az ajtónál beljebb, minden megállónál leszállok, leengedem a leszállókat, visszaszállok. Még örültem is neki, hogy legalább friss levegőt szívhatok néha, ellentétben azokkal, akik a busz belsejében nyomorogtak.
2012. dec. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én reggelente a piros 7-essel utazom...

Már évek óta könnyedén megoldom a tömött busz problémáját.

Ezek mindig egymás után közlekednek aztán egy ideig semmi. Ha jön egy tömött busz amire a megállóból mindenki felpréseli magát akkor szinte tuti hogy már látszik az utána jövő ami jobb esetben félig van tele de van hogy le is tudok űlni! Miközben az elsőn ott préselődik mindenki!


Egyszerűen azért mert egy 7E-t követ egy ugyan azon a vonalon járó 173E és az emberek nem várnak 1-2 buszt amire kényelmesen felférnének!


És a trollkodóknak:

Tudom hogy ez nem minden buszon működik mert az 5-ös pl katasztrófa hogy mennyire tömött! Ugyanakkor sok járat van aminél csak várni kéne 1-2 percet...

2012. dec. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó, ez biztos valami pesti járat, de sokan vagyunk, akik nem ott lakunk és csak 10-15 percenként jön megfelelő busz.
2012. dec. 4. 10:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem ezért volt az első dolgom autót venni egyből amikor tudtam.


Gyakran minden megállónál le kellett szállnom hogy letudjanak szállni akik leszeretnének.


Ezért nem vagyok hajlani tömegközlekedéssel utazni semmilyen körülmények között.Kivétel persze a repülők, IC vonat mivel ott a jegy helyre szól.


A normálisabb országban fel sem engednek bizonyos ember mennyiséget hanem küldenek egy másik buszt...

2012. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Meg kell tanulni tolakodni. Nekem már 8 éve bevált, és vidéken lakom :)
2012. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Több buszt kéne indítani, megérdemelné az utas, hogy a horribilis összegű jegy és bérletárak mellett ne marhaszállító vagonokban, vagy szardíniás dobozban utazzon!

Igen, normális országokban nem egymás hegyén-hátán utaztatják az embereket, nem engednek fel a kelleténél többet a buszra, csak ott nyilván sűrűbbek a járatok , mert ott arra is áldoznak pénzt, nem csak a vezetők kielégítésére.

2012. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Igen, normális országokban nem egymás hegyén-hátán utaztatják az embereket, nem engednek fel a kelleténél többet a buszra, csak ott nyilván sűrűbbek a járatok , mert ott arra is áldoznak pénzt, nem csak a vezetők kielégítésére."


Azért ne higgyük hogy ez külföldön másképp van.

Vagyis van ahol valóban nincs zsúfoltság de sok fejlett országban(lásd pl Japán) a mi "zsúfoltságunk" láttán csak mosolyognának!

megint Japánt hozva példának, ott direkt erre vannak emberek hogy betuszkolják az utasokat mint egy szardíniásdobozt!!!


Míg pl Svájcban vagy pláne Svédországban szinte az a csoda ha nem tudsz leűlni...

2012. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy csak az embereknek kellene udvariasabbnak és türelmesebbnek lennie és aki a következő leszállónál leszáll, annak nem hátra kellene furakodnia, hanem előre beállni. Minden problémát meglehet oldani csak sokaknak könnyebb az, hogy ordítva, másokat szidva töri magát előre.
2012. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és Magyarországot felesleges Svédországhoz és Svájchoz hasonlítani. Ég és föld.
2012. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Japánban igen nagy a népsűrűség ,így is egymást érik a metrók.

De a nagyon népes , magas népsűrűségű országot ne hasonlíts össze egy "európai" alacsony népsűrűséggel rendelkező országgal.

Igenis küldjenek még 1 buszt.


Ilyen szolgáltatás amit ezek nyújtanak 2 forintot nem ér.Nem hogy drága jegy....ilyen színvonalért örüljenek hogy egyáltalán fizetnek valamit az emberek.

2012. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!