Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a Mikulás és a...

Mi a különbség a Mikulás és a Télapó között?

Figyelt kérdés

Két magyarázattal is találkoztam,és nem tudom,melyik az igaz.

1.: A kommunizmus alatt,a vallásellenesség miatt a Mikulás helyett volt a Télapó,aminek ugye nincs keresztény vonatkozása.

2.: A Mikulás és a Télapó két külön "dolog",mert a Mikulás ugye Szent Miklós püspök,aki dec. 5-én éjjel megtölti a gyerekek cipőjét ajándékkal,a Télapó pedig egyes országokban a karácsonyi a országokban a karácsonyi ajándékokat hozza,akit ugye különböző nyelveken különböző néven ismernek (bár angolul pl. a Mikulásnak felel meg inkább,de van ahol meg Karácsony Apó meg stb.),és a magyar megfelelő a Télapó.


Lehet,hogy ez olyan kérdés,ami rajtam kívül kb. senkit sem érdekel,de én azért kíváncsi lennék,hogy pontosan hogy van ez.


Előre is köszönöm a válaszokat :)


2012. dec. 6. 05:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Az égegyadta világon semmi különbség sincs köztük.


(A linken jót mosolyogtam.)

2012. dec. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudtam eddig, ahogy te másodikra leírtad kérdező. Tehát pl: USA-ba karácsonykor a télapó jön.
2012. dec. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látom erre nincs egyértelmű magyarázat :)
2012. dec. 6. 07:36
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is úgy tudtam, ahogy a kérdező tudja. De különben a Mikulás meg a Télapó ugyanaz. Csak két neve van. Father Christmas csak Angliában létezik, Amerikában Santa Claus, ami ugye Szent Miklós.
2012. dec. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A Télapót valóban a magyar kommunisták találták ki, a szó az orosz Gyedmaroz tükörfordítása.
2012. dec. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ukránoknál van télapó is (gyed moroz), és mikulás is (mikolájcsik), krampusz az nincsen, helyette van a hóleány(?) (sznyegurocska), ez egy szép bige.
2012. dec. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

"ez egy szép bige" Istenem, ezen jót mosolyodtam, olyan vicces megállapítás:D

Ma is tanultam valami újat.

2012. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ :)
2012. dec. 6. 11:54
 9/10 mustafa33 ***** válasza:

Sznyegurocskát a Gyed Moroz babusgatja, szjatoj Mikulajnak csortyuhja van.

Gyed Moroz újévkor jön szibériából rénszarvasokkal.

2012. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Már nem is bánom, hogy nem hozott a Mikulás, más néven Télapó, semmit..

Így levetkőzve látván...:(

Dobjunk már össze neki egy gatyára valót! Mi járunk jól.:))

2012. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!