Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha Norvégiában ledolgozok 1...

Ha Norvégiában ledolgozok 1 évet, akkor jogosult vagyok munkanélküli vagy szociális segélyre?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 18:01
 1/4 rémuralom ***** válasza:
40%
Ez az, menj csak külföldre élősködni, hadd tudja meg a világ, mi a magyarok istene.
2012. dec. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem,rosszul értelmezed. Ezt a kérdést csak azért tettem fel,mert az ismerősöm szerint ha kimegy dolgozni Norvégiába,és ledolgozik 1 évet,akkor jogosult 2 éven keresztül 2000 eurós munkanélküli segélyre.Na nekem ez nem tiszta.Szerintem ez azért nem ilyen egyszerű,ezért is lennék kíváncsi valaki olyan véleményére aki már volt ilyen helyzetben,hogy mi is az igazság.
2012. dec. 6. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából igaz. Szociális segélyt mindenképpen kapsz, mert senki sem halhat éhen manapság. Ez persze nem azt jelenti, hogy most akárki akármikor jön, várják a boritékkal. Le kell legyél telepedve, vagyis tartózkodási és munkavállalási engedéyed kell legyen.

Munkanélküli segélyt már 6 hónap után adnak 1 vagy 2 évre (előző keresettől függően), de általában kevesebbet, mint 2000 eurót. Ez is a volt keresettől függ, azaz annak 62,4 %-át kapod, azzal a feltétellel, hogy 2 hetente jelentkezel a munkaerő-hivatalnák és bemutatsz kéthetente 10-10 újabban elküldött alkalmazási/felvételi kérvény-másolatot - tehát igazolod, hogy tényleges munkakereső vagy. Ellenkező esetben elveszik az összeget és a jogaidat.

Megjegyzem, hogy az itteni árak mellett egyedülálló számára a munkanélküli segély nem elég - vagyis abból házbért/villanyt fizetni és kaját venni nem lehet, mert nem elég.

2012. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,sejtettem én hogy hantázik e téren.
2012. dec. 6. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!