Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha hálapénz...

Miért van az, hogy ha hálapénzröl beszélnek, rögtön az orvosok jutnak eszünkbe? Mi van a papokkal? Nekik miért kell pénzt adnunk pld:temetés-, esküvö-, keresztelökor, stb? Ök is meg vannak ezért fizetve! Akkor tisztességes dolog, hogy elfogadják?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Természetesen nem az, főleg, hogy az orvosokat leszólják érte, pedig sokkal fontosabb szerepet töltenek be véleményem szerint, mint a papok.
2009. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De a orvos kap a hala pénzen kívül fizetést, és a pénz amit a pap kap a temetésért, esküvőért, az nem az övé lesz, hanem az egyházközségé...És nem mind1...Mert ha kap az orvos, akkor az nem a kórházé lesz...
2009. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az orvosok azért kapják a fizetésüket,hogy gyógyítsák a betegeket.A hálapénzt pedig azért adják a betegek nekik,hogy jobb ellátásban részesüljenek.

A papok azért kapják a fizetésüket ( az államtól keveset),hogy ellássák a plébánia ügyeit,megtartsák az istentiszteleteket,hittant tanítsanak,elmenjenek beteglátogatásra,a haldoklókhoz.

Az esküvő,a temetés, a keresztelő külön szolgáltatás,melyért díjazás jár.

Az anyakönyvvezető is megkapja a fizetését,de ott is kérnek pénzt a névadóért,házasságkötésért,temetésért.

2009. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem meg amit a pap kap,az is az övé,és nem az egyházközösségé.Ha neked azt mondták hogy a közösségé,akkor átvertek.Hidd el,saját tapasztalatból tudom,hogy az saját zsebre megy.
2009. aug. 20. 18:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen?Akkor nagyon rossz a tapasztalatod:S...Mivel olyan helyzetben vagyok, h. többet vagyok egy pap mellett ezért nagyon jól tudom, h. a tisztességes papok adnak még papírt is róla, h. te kifizetted, és megy a egyházközségbe, mivel minden falunak kell fizetni évente egy x összeget az egyházmegyének...És szerinted, honnan fizetnék ki az x milliót, ha nem ezeknek a bevételéből?

És a 2. válaszolónak:az állam nem ad semmi pénzt a papnak...A falutól kap pénzt...

2009. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Első vagyok, köszi a lepontozást... szánalom... -.-'
2009. aug. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!