Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az idősebb korosztálynak...

Az idősebb korosztálynak miért nem mindegy, hogy a fiatalabbak mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Én is az idősebb korosztályhoz tartozok, de nem értem. Már annyira unom ezt.


"Bezzeg az én időmben..." stb stb.


Most az, hogy a fiatalabb korosztályból 1 réteg (természetesen nem mindenki, általánosítani nem kell) cigizik vagy piál, vagy állandóan telefonozik az miért fáj az idősebbeknek? Nekem sem fáj, mert nem foglalkozok vele, azt csinál amit akar.

Az meg, hogy cigizik, piál, a szülei nevelési csődje.


Miért kell egyből olyanokat mondogatni, hogy "addig rugdosnám míg mozog" meg "sorkatonaságot nekik", ami szintén SOHA nem oldott meg semmit? Sőt....



Nem vagyok a saját korosztályom ellen (egyébként 20 éves vagyok), csak egyszerűen nem értem, miért kell ilyenekkel foglalkozni, amikor mindenkinek van saját élete. Miért nem mindegy, hogy a fiatalabbak mit csinálnak? Ő gondjuk, nem a "miénk" úgymond.

Arról nem is beszélve, hogy az én generációmra is mondták, hogy "bezzeg az én időmben" de ez senkinek nem esik le??



NEM provokációnak szánom, csak nem értem.


2012. dec. 10. 09:45
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
56%

Mintha kicsit ellentmondásokba keveredtél volna.


Én is az idősebb korosztályhoz tartozok - Nem vagyok a saját korosztályom ellen (egyébként 20 éves vagyok


Most akkor idősebb vagy, vagy korosztály?

2012. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, és nyilván a nálam fiatalabbakra értem azt, hogy az én korosztályom (20-24 évesek) mindíg velük foglalkoznak.
2012. dec. 10. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Ne is haragudj, hogy az az érzésem, hogy téged zavar, amit a nálad fiatalabbak csinálnak és azért foglalkoztat ez a kérdés. Még te is nagyon fiatal vagy, próbálj meg inkább saját magaddal foglalkozni. A "bezzeg az én időmben" nem a te korosztályod szövege lehet, hanem a mostani 60-70 éveseké. 20 évesen ne akard az ő szemszögükből megítélni a nálad fiatalabbakat.
2012. dec. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar, csak érdekelne, hogy mások miért foglalkoznak éjjel-nappal ezzel. Mert buszon, utcán stb mindenhol ezt hallom szinte.
2012. dec. 10. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a 60-70 évesek dumája ez. Akad jópár megmondóember a huszonévesek között, én is felfigyeltem rájuk.

Nem értem őket én se. Oké, vannak kirívó, extrém esetek, aláírom, ha szemet szúrnak, de tényleg sok huszonéves szereti döngetni a mellét, hogy ő milyen jó gyerek volt kamaszkorában.

Tegyék azt, ne foglalkozz velük.

2012. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Azért mert az idősek majd a fiatalokra lesznek utalva egyszer.Tehát igen, az Ő gondjuk is.

Én 23 éves vagyok és engem marhára zavar, ahogy a mai tizenévesek többsége viselkedik. Ezt sajnos a 40-es korosztály cseszte el. A szüleik.

"Bezzeg az én időmben" még általános iskolában tilos volt a körömlakk és a visszafeleselés.

Ha valaki még is megtette. Olyan körmöst kapott favonalzóval, hogy rögtön leesett a körme, nem kellett rá lakk. A mai kislányok meg ribis műkörömmel mászkálnak.

Ha feleseltünk, szóltak szépen, ha nem használt jött a nyakleves és a szaktanári. Otthon anyánk nem hisztizett, h a tanár rám emelte a kezét, hanem tőle kaptam a pofon párját. A mai gyerek meg veri a tanárát.

A telefonos dolog 14 év fölött nem zavar. Fiatalabbaknak fölösleges. Okostelót is, csak ha kiérdemelte, vagy magának spórolt rá.


Mi is megcsináltuk a magunk hülyeségét persze. De meg is kaptuk érte a "jutalmat".

A mai fiatalok túlságosan sok bizalmat és lehetőséget kapnak, zéró felvilágosítással és felelősségre vonással.


Ami meg a sorkatonaságot illeti:

Sokkal normálisabbak abban a korosztályban a férfiak. Tehát használt.


Te az a fajta filozofikus életművész lehetsz, akinek mindegy ki mit csinál, amíg az ő kis életébe nem zavarnak be.

Megnéznélek majd X idő mulva. Amikor majd a te gyereked züllik el, vagy (nem kell sokra gondolni) össze áll mondjuk egy láncdohányossal. Akinek a fizetése 45%-át elviszi a bagó. Neked meg majd csak annyit fog mondani, hogy: Kuss legyen apuka, vagy szájon vágom.

2012. dec. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 30 vagyok.Engem nem az zavar, hogy a másik 15-25 éves cigizik, piál, drogozik, szexel akár még az utcán is.Mindenki csinálja azt amit akar, úgy tegye tönkre az egésségét ahogy jónak látja.Az viszont zavar, ha a srác beszól nekem, velem foglalkozik.Amig iszik és a saját dolgával foglalkozik, addig engem nem érdekel hogy mit csinál.
2012. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!