Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék keresni...

Nagyon szeretnék keresni pénzt (13 éves vagyok) mert ugye most jön a karácsony és vennék valamit a családomnak. Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Szerintetek hogy keressek pénzt?
2012. dec. 10. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

december 10. van, most már kétlem, hogy tudnál pénzt keresni a karácsonyi ajándékokhoz. viszont legközelebb, ha kicsit előbb gondolkodsz, lássuk csak:

- körbekérdezősködhetsz az ismerősi körötökben, nincs(enek)-e valahol kisebb gyerek(ek), aki(k)re vigyázni lehet

- nem megy-e valami ismerőse a családnak nyaralni, elutazik bárhová, és akkor vigyázni kell a kisállatokra, stb


más lehetőséged nagyon nincs, tekintve, hogy 13 évesen diákmunkát törvény szerint még nem adhatnak neked.

2012. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jókor jutott eszedbe, hogy jön a karácsony. 2 hét van még addig, nem gondolod, hogy kicsit elkéstél? Más egész évben gyűjtögeti a zseppénzét, mert 13 évesen nem sok munkát talál... te meg az utolsó pillanatban akarsz mindent elintézni? Remélem ezt felnőtt korodra kinövöd.
2012. dec. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, ami számításba jöhetnek pénzkeresés szempontjából nálad, így 2 héttel karácsony előtt:

- tél van esik a hó országszerte, környéken vállalhatsz bérlapátolást is akár.

- a házban található összes sörösüveget szedd össze és váltasd vissza.

- sörösdobozok, és minden alumínium doboz ér 2 ft-ot. Vannak már ilyen automaták, bedobod, ad egy blokkot, elmész az információs pulthoz, majd ott kifizetnek. Gyűjtöm az energiaitalos dobozokat, 107 db van, ér kemény 214 ft-ot :D. Szóval nem sok pénzt kaszálsz vele :D. De ugye sok kicsi sokra megy.

- megírod valakinek a házit pénzért :D

- régen biznisz volt még a cd, dvd írás is, manapság már nem, szinte mindenkinek van internete otthon, és tud cd-t, dvd-t írni. De megpróbálkozhatsz ezzel is. Emlékszem, több oldalas, 6-os betűmérettel írt listát órákig böngésztük, mit kellene íratni :D.

- pincében, garázsban, kocsiban is nézz szét, elgurult pénzek után... valószínűleg nem sok pénzt találhatsz, a kocsi lehet egy aranybánya is, vezető ülés alatt én hányszor találtam pénzt, amikor takarítottam a kocsit :D. Volt, hogy 500 ft is ott hevert. Sose értettem, hogy kerül oda, hiszen sosem hiányzott a pénz a zsebemből.


Hát kb. ennyi, ezután már a kölcsönkérés van (ami elég hülyén jönne ki :D), a koldulás, illetve a bankrablás jöhet már csak szóba. Spórolni úgy tudsz, hogy saját kezűleg csinálsz mindenkinek valamit, kitalálod, hogy ki mit kap, és a hozzávalókat veszed meg. Neten találsz csomó ilyen oldalt, ahol ilyen tippek, ötletek vannak.

2012. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D

És nem most jutot eszembe már rég törtem rajta a fejem és most irtam le mert már nem tudtam hogy hogy juthatnék pénzhez xD

2012. dec. 11. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!