Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért történtek ilyen borzalma...

Miért történtek ilyen borzalmas események, titeket mennyire ráz meg egy egy ilyen cikk elolvasása?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 15. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Meglepő módon semennyire nem ráz meg. Nem értem miért, nem vagyok szociopata, de annyi ilyet tolnak nap mint nap a pofámba, hogy már semmilyen reakciót nem vált ki belőlem. Az utolsó dolog, amin kiborultam, az Szita Bence halála volt, az is "csak" azért, mert először eltűntként kezelték, és ahogy néztem a fotóját. a kis csibészes mosolyát, úgy gondoltam, hogy biztosan csak megszökött a kis barátaival, most meg nem mer hazamenni... aztán egy hét múlva olvastam, hogy megölték szegényt, nem is kíméletesen.. na, akkor könnyeztem picit, de például a tegnapi amerikai-iskolai ámokfutó megint nem rázott meg, lassan mintha immunissá válnék ezekre a hírekre. Sajnos.
2012. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Engem Szita Bence halála háborított fel. Az amerikai ámokfutásról is hallottam. Sajnos náluk elég gyakran kattannak be a gyerekek.

De ami engem megrázott, az indiai metróbaleset. Egy férfit úgy ölt meg a szerelvény, hogy egyszerűen kettévágta és a felsőteste pörgött a peronon. Erős idegzetű vagyok ugyan, csak nem értem, miért kellett ennek így történnie.

2012. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elég baj, pedig ennél az esetnél nagyon brutálisan bántak el az áldozatokkal, nem csak simán megölték őket. Az amerikai mészárlás engem se rázott meg, ha lelőnek vkit az nem szenved, de amikor direkt megkínozzák, megerőszakolják, és egyéb kegyetlen dolgokat művelnek, az nagyon megvisel :(

Elolvastátok ti a cikket vagy csak a főcímet?

2012. dec. 15. 13:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont a napokban olvastam a nankingi mészárlásról. Ez kutya füle a 731-es egységhez képest. [link] Amikor arról olvastam rengeteg cikket, beszámolót, túlélők és ott tevékenykedő volt 'orvosok' visszaemlékezéseit, képtelen voltam aludni. Egy kérdés járt a fejemben, hogy lehet ilyen gonosz az ember? Mitől vagyunk ennyire aljasok? Aztán megbékéltem a gondolattal,már nem ráz meg, de mióta erről olvastam, másként tekintek az emberekre. A civilizáció, a szokások és tabuk rétege sokkal vékonyabb, mint gondolnád. Elég egy egészen apró változás, hogy vadállatokat megszégyenítő dolgok jöjjenek ki az emberből. Mindenkiből. A szüleidből, belőled, belőlem. Mióta a képeket láttam (főleg az élveboncolásról), sokszor eszembe jut egy emberi test láttán, hogy a képeken azok is ilyen emberi testek voltak, de emberi mivoltuktól teljesen megfosztva, ahogy a cikk is írja, szó szerint fahasábokként kezelve. Összegezve nem a megráz a jó szó, hanem az alapvető értékrendemet borította fel és formálta újra. Teljesen máshogy látom a világot, sokszor egy-egy beszélgetés alkalmával is bevillan, hogy a beszélgetőpartnerem is ugyanúgy felboncolne élve, vagy éppen vele tennék ezt. Talán a legérdekesebb téma a világon az ember lélektana és az erkölcs működése.
2012. dec. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy pl. az amerikai mészárlás mégis csak megrázott, főleg az, hogy a tanárnő a diákjait védve halt meg. Igazából ami a legjobban érdekel, hogy mik lehetnek az ember utolsó gondolatai? Mi mozgatja őt a halála előtti percekben? Megbékél a sorsával vagy menekülni próbál? Ahogy olvastam, sokan már teljes apátiával fogadták pl. azt, hogy bevezették egy élveboncolásra, csak akkor kezdett el ordítani, mikor elkezdték a hasát felvágni. És a másik oldal is hihetetlen érdekes, eleinte még megrázza az orvost, aztán már csak röhög rajta, azon hogy meggyilkol egy másik embert. És ez az igazán durva, hogy ők nem pszichopaták, őrültek, hanem diplomás orvosok, medikusok. Ez az ami igazán elgondolkodtató. Bocsánat a hosszú válaszomért.
2012. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hamarosan itt is lesz ilyesmi, meg volt is. 1óra 44perc 20másodperctől nézd.
2015. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a közelkeleten nap mint nap nyiszálják le emberek fejét mégcsak nem is mentális betegségek, csak egy szimpla vallási meggyőződés miatt. rakétavetővel, hátizsákba rakott bombával robbantják fel a szerencsétleneket és nagyfelbontású videókban publikálják a világ elé. nem lep meg hogy tele van a világ kegyetlenséggel, régen is ez ment, és az idő sem sokat változtatott rajta. ilyenek vagyunk sajnos
2017. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nap mint nap világszerte minden egyes másodpercben vannak olyanok, akikkel kegyetlenül bánnak:

Családon belüli bántalmazások, gyilkolások, emberi hibák általi halálok, öngyilkosságok, erőszakolások, kínzások, ember rablások, bedrogoztatások, szervkereskedelem stb...


Akiket pedig nem érintkeznek ezekkel az eseményekkel azok abban a boldog kellemes tudatban vannak "biztonság".


A rózsaszín ködös embereket rázzák meg az ilyenek.


Ezek olyan dolgok: Sose tudhatod mikor cseppensz bele.


Az emberek 99%-a éli a hétköznapokat meg, úgy hogy eszükbe se jut pl:


Állsz s vársz az út szélén a zöld lámpára...

Megtörténhet bármi: kisodródik egy autó, elrepül az autó kereke stb sok verzió, esetleg ahogy mész át leszakadhat az autósoknak jelző lámpa.


Családunk barátja vitt ve egyszer városba s az autó elejére rászakadt a közlekedési lámpa. Jó hogy lefulladt az autó s nem indultunk időben előrébb.


Ha mindenki tudná jelen pillanatba is mennyi "szörnyűség" folyik lehet sokkot kapna, akiknek csak 1 szöveg is durva.


S az a szöveg amit ide linkeltél lófsz, amik vannak a mai világunkban is.


Kicsit elgondolkodnék az elég tág témában. Hisz lehetne mit mesélni.


Pl én önvédelemből majdnem megöltem a zaklatóm/támadómat. Kést se tudta rendesen tartani a szerencsétlen.


Elég sok a perverz zaklató, s vannak beteg agyúak, ha nemet mondasz utánad járkálnak s meg is támadnak, hogy merek neki nemet mondani.-.-


Szeretem a harcművészetet.

Alkotóként makettezek is egyedi fegyvereket - de értek a grafikához, szobrászathoz, programokhoz s még sok máshoz.

Imádok alkotni.


Az önvédelmet minimális szinten oktatnám legalább nőknek.


25/N

2017. nov. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2#-es által említett kisfiú közeli ismerőse volt családunknak...

Sokszor mi vittük-hoztuk az iskolából, mert az alkoholista anyja baszott rá figyelni!!!

Az árokba piásan feküdt s a kisfiú kérlelte menjenek haza....

Tudnék mit mesélni. Düh tombolt bennem s mai napig is.

Nem a fiúnak kellett volna meghalnia, hanem a szemét tetves alkesz anyjának, aki szrt a fejére! Meg azoknak, akik ezt tették vele.


Részleteket tudom rendesen, a média még szépítette a dolgokat.


Sokszor terepbicikliztem arra a focipálya felőli erdős részen, s arra gondolok most is: Miért nem voltam ott!?


Ez a dolog csak azért kavar fel, mert ismertem s ismerőseim/családomért bármikor ölni tudnék, de szerintem mások is.

2017. nov. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!