Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Dominanciaval milyen tudományá...

Dominanciaval milyen tudományág foglalkozik?

Figyelt kérdés
Hol tudom meg pontosan, hogy milyen tudományág vizsgálja?

2012. dec. 20. 15:24
 1/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Kicsit szűkítened kellen a kört,ugyanis a pszichológia,etológia,genetika éppúgy foglalkozik vele,mint akár az ökológia!És akkor még szó sem esett a gazdasági vagy etnikai érintettségről!

2012. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az evolúcióban keresem a választ. Pontos kérdésem: milyen tudományág foglalkozik a dominancia változásával az evolúcó során?
2012. dec. 20. 15:35
 3/7 Pietrosol ***** válasza:
Ezzel a populáció genetika foglalkozik!Nem tudom pontosan mit keresel,de az allélek változékonysága,dominanciája környékén keresgélj!
2012. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Arra keresem a választ, hogy a dominancia mindig is fontos lesze a párkapcsolatokban. Tehát mindig vonzó lesz a nők számára egy domináns személy? Lehetséges, hogy az evolóció során ez megváltozik?
2012. dec. 20. 15:47
 5/7 Pietrosol ***** válasza:
Akkor viszont érdemes lenne az etológiai és pszichológiai párhuzamok közt keresgélned!
2012. dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Etológia nem az állatvilággal foglalkozik? Evolúció pszichológia foglalkozhat ezzel?
2012. dec. 20. 16:10
 7/7 Pietrosol ***** válasza:
De igen,nem véletlen írtam!A választásnál gyakran dominál a fizikai forma,mert ezt elég egyértelműen meg lehet ítélni!Viszont a fizikai forma megítélése mögött az etológiában is meghatározott vonások találhatók!Védelem,erő,teljesítő és örökítő képesség!
2012. dec. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!