Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » MIért találom Budapestet...

MIért találom Budapestet hangulatosabb városnak, mint a többit? Miért van, hogy csak ott tudom eltölteni értlemesen az időt?

Figyelt kérdés

Sokkal hangulatosabb,mint Pécs,POzsony,Nyitra,Komárom,DEbrecen.Nyitrára járok egyetmre,100 ezer lakosú város.de eléggé egyhangúnak tartom

Ha viszont Pestre megyek,előre számolom napokat,hogy mikor megyek


2012. dec. 22. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

hat amiket irtál nekem egyi se tetszik.ami még emlitésre méltó Kecskemét és Györ.

én 7 évet éltem pesten és már hányok a kosztól a mocsoktól,a sok csövestöl,kunyerálostól az utcan,4-6 villamos extra gáz emberekkel,Blaharól,Nyugatiról nem is beszelnek,hányás egyszerüen az egész.

nem akarom elhinni hogy ebben jól érzi magat valaki.

2012. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem itt ész.
2012. dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

pesten töltöttem az egyetemi éveimet, de csak a haveri társaságot bírtam ott. A többit nem.

a közlekedés borzasztó, kosz-kutyasz@r mindenhol stb stb


sokáig úgy gondoltam, hogy azért ilyen mert főváros... de laktam kint Londonban is és ég és föld. Pedig Londonra is mondanak sok rosszt.

BP egy igénytelen város.

2012. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is voltam már több orszagban,de ilyen koszt sehol nem láttam.meg az emberek is bunkók sajnos,fellöknek az utcan stb.
2012. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A hangulatról volt szó, ökrök! Én voltam fent az elmúlt két napban egyik nap a Gellért-hegyen, tegnap a várban és igen hangulatos volt délután 2-7-ig mindkettő!

Még hasonló sincs a felsorolt apró vagy kis városokban, hogy a kilátásról ne is beszéljünk: a Duna a szebbnél-szebb hidakkal.


Nem vagyok pesti, volna mit alakítani a városon, de az egész ország egy nagy szarkupac ilyen vezetőkkel...

2012. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: a hangulatot az egész város és a benne élők adják nem 1-1 épület, jellegzetesség.

Persze aki ezt nem érti annak kár magyarázni :)

2012. dec. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tudod Budapest lehetett volna a világ egyik legszebb városa, ha a Közmunkák Tanácsa anno nem játszotta volna azt, hogy a legolcsóbb megoldásokra törekszik. Egyrészt nem lett elég nagyvonalú az infrastruktúra, másrészt nem adták meg a módját a középületeknek, szar tervezőkkel dolgoztak, és egy csomó minden nem is épült fel. Aztán olyan is volt, amikor a városrendezési döntések keresztbe verték egymást, miközben ugyanaz a szervezet alkotta az összeset. (Bazilika és Andrássy út) Ennek az lett a vége, hogy a város sűrűn be lett építve mégpedig egyhangú és hibás módon. Ami Budapest érdekessége lehetett volna világviszonylatban az az, hogy a historizmus épülettípusainak széles spektruma lett volna látható, ami más városban nincs, mert más városnak vannak korábbi rétegei is. Olyan lehetett volna, mint egy 19. századi variáció arra a témára, mint amikor a reneszánszban rajzolgatják az ideális város kinézetét. Sajnos csak nyomokban valósult meg, de azért valamennyire ez is jó. Más megközelítésből meg ott lett jó a városszövet, ahol valamennyire heterogén. ('30-as években épült részek, 5.kerület.)
2012. dec. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!