Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A romák hogyan vélekednek a...

A romák hogyan vélekednek a négerekrol, es a zsidókrol általában?

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a romák erősen rasszisták - javítsatok ki, ha tévedek.
2012. dec. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Két konkrét eset van a fejemben. Az egyik cigány haverom szereti a fekete rappereket, olyan filmeket, amikben feketék a főszereplők, mert gondolom hitelesebb a számára. Emiatt szerintem a feketékkel könnyen tudnak azonosulni, főleg mert azt is látják, hogy az amerikai feketék is kisebbségben vannak, mint ahogyan ők is. Nincs ok az ellenszenvre, de van több ok is a rokonszenvre.

A másik, amikor egy cigány kb. 35 éves ismerősöm viccelődött egyszer azzal, hogy valakit viccesen le zsidó-kommunistázott, de közben nevetett is. A zsidóság náluk is hasonló megítélésű lehet, mint a nem cigányok körében. Sokkal kevésbé látható csoport, sokkal több misztikum övezi őket, könnyebben tudnak róluk elhinni bármilyen infot, mivel nem igazán ismerik őket, nem igazán tudják kik is azok, csak azok az ismeretlen emberek, akik mindig bankárok meg izé. Sztem így gondolkoznak ők is. De azt biztosan észrevették, hogy bizonyos csoportok a zsidókat meg a cigányokat egyszerre támadják, ami okot adhat a rokonszenvre.

2012. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15:41 igen, de nem úgy. ők a fehér embert gyűlölik, nem a négereket.
2012. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sőt, vannak néger példaképeik is. Ez nem rossz.
2012. dec. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egymást is gyűlölik. Ugyebár vannak különböző cigány csoportok, mint például a beás, kolompár, stb. Ezek egymást sem állhatják. Úgy szidják a másikat, mintha az nem cigány lenne.
2012. dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!