Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen filmeket nézzek és...

Milyen filmeket nézzek és milyen könyveket olvassak, hogy műveltebb legyek?

Figyelt kérdés
Szeretem magam fejleszteni, általában elolvasom a legújabb könyveket és megnézem a legújabb filmeket is amik megjelennek. De érdekelnek 2012 előtt megjelent olyan filmek és könyvek, amelyek műveltebbé tesznek. Tudnátok ajánlani nekem? Bármilyen témájú lehet. 17/L
2012. dec. 28. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy műveltté tevő könyv. Sokat kell olvasni, lehetőleg nem vámpíros regényeket, hanem sok klasszikust és ragad rád, persze jobb, ha eleve érdeklődéssel veszed a kezedbe őket. És hiába bámulod a legújabb halivúdi szarokat naphosszat, attól bezony hülye maradsz lányom. Pl. az általános műveltségbe beletartozik Rejtő Jenő, Verne, Orwell, Csehov és Ráth-Végh is, és még sok százan.
2012. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen a klasszikusokra vagyok leginkább kíváncsi. Köszönöm. :D
2012. dec. 28. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Oldboy, Memories of murder, Fong juk (száműzöttek) ezek távolkeleti filmek amiket szerintem illik megnézni és nagyon jók
2012. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Illetve talán az Infernal affairs hírsebb, mint hong-kongi film de a Fong juk nekem jobban tetszett
2012. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudod elsősorban azt azokta olvasni az ember, ami érdekli.

Mondok pár írót:

Merle, Waltari, Hemingway, Steinbeck, Jack London, Maupassant, Maugham, Huxley, Golding, Camus

de Villontól Moraviáig hatalmas a választék, csak kérdés, mi az érdeklődési köröd.

Az iskolában olvashattál pár írótól, lehet továbbiakat is, Puskin, Dosztijevszkij, Bulgakov.

Heller, Show (Irwin és Bernard), Remarque, de a világirodalom remekei sorozat eligazíthat. Könyvesboltban is érdeklődhetsz.

Szia

2012. dec. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elnézést, még nem tökéletes a tízujjas gépelésem és elnéztem a hibát, bocs.
2012. dec. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Jöhet még ha van ötlet! :)

Nincs különösebb érdeklődési köröm , minden érdekel. De legjobban a drámákat , romantikus regényeket és a krimit szeretem.

2012. dec. 29. 12:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Most sietek, de pár könyv:


Harlan Coben, Daniel Silva, James Patterson, Jeffrey Archer (krimi, fiktív életrajzi regények)


Dumas, Hugo, Stendhal, Steinbeck... a lista végtelen


Nézz be, ha pesti vagy, a Libri Könyvpalotába vagy a KÖKIben lévőbe mondjuk, vagy a Lurdyban, Corvinban lévő Alexandrába, van ezekben kávézó is, és elég nagy könyvesboltok, leülhetsz és olvasgathatsz, segítenek is, nézelődhetsz is.

Úgy leszel művelt, ha nyitott szemmel és elmével jársz, nem vagy túlságosan elfogult, és megpróbálod több oldalról szemlélni az eseményeket, könyveket, filmeket. Még a vámpíros könyveket és filmeket is ajánlom, mert nem leszel kevésbé művelt, ha megnézed, elolvasod, és nem leszel műveltebb, ha ignorálod ezeket. Így legalább úgy tudsz véleményt formálni róluk, hogy láttad/olvastad.

2013. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!