Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Struccpolitika lenne az, ha...

Struccpolitika lenne az, ha olyasmiket zárunk ki a látómezőnkből, amin nem tudunk változtatni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy inkább a politika rovatba illene, de inkább közösségi jellegű a kérdés feltevése. Az adta az apropót, hogy itt vagyunk pár nappal karácsony után, egy nappal szilveszter és két nappal az újév napja előtt és rengeteg olyan megosztással szembesülök közösségi portálokon, amik a mai reménytelen politikai/gazdasági helyzet negatív érzéseit mélyítik el az emberben. Pl ez ma is meg lett osztva: [link]


Sajnos jogosan. Sajnos a tartalmával teljesen egyetértek. Sőt, ami a mai közéletet/politikát illeti, én is azon a véleményen vagyok, amin a legtöbb felháborodott ember. A kérdés csupán arra vonatkozik, hogy mi értelme állandóan rugózni olyasmin, amire nincs ráhatásunk és amire akkor sem lesz, ha orrba szájba megosztogatjuk. Engem kimondottan frusztrál, hogy az összes média, a közösségi portálok, a legtöbb fórum gyakorlatilag nyakon önt a negatívnál negatívabb dolgokkal. És nincsenek tárgyi tévedésben, de egyszerűen utálok és unok már állandóan csak felháborodni, állandóan felidegesedni, rágódni, rugózni, mérgelődni. Vagy az lenne a megoldás, hogy az ember teljesen zárja el magát mindennemű médiától, internettől, facebooktól stb stb?


2012. dec. 30. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez kétoldalú dolog.


Egyrészt mindig napi renden kell lenni az aktualitásokkal, másrészt viszont fejben el kell tudni különíteni a nehéz gondolatokat azoktól a mindennapi teendőktől, amiken változtatni tudsz és amiket nyilván meg is kell valósítanod. Ide tartozik a munkád és a kikapcsolódásod is egyaránt. Mindkettőre tudnod kell összpontosítani, mert különben megbomlik az egyensúlyod.


A jelenleg változhatatlan problémákról tudomást kell szerezni még akkor is, ha gyakorlatilag nem sokat tehetsz értük, de a valóságot mindig éberen kell tudni szemlélni, akármilyen zord is lenne.

2012. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de szerintem csak addig a szintig, amíg az a tudás, információ-birtoklás az én érdekemet szolgálja.
2012. dec. 31. 10:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!