Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek is eltűntek a régi...

Nektek is eltűntek a régi barátaitok felnőttkorotokra?

Figyelt kérdés
Régen elég nagy társasági életem volt,főleg amég gimibe jártam,de így,hogy felnőttem,ez szinte a nullára csökkent.Mármint nincs egy haverom sem.Van így még valaki rajtam kívül?
2012. dec. 30. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos igen.
2012. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nekem csak 1 gyerekkori barátom van,akivel napi szinten tartjuk a kapcsolatot..de a többiek eltűntek

N27

2012. dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Igen, sajnos én is.
2012. dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is sok barátom meg haverom volt, de eltűntek. 23 éves vagyok legtöbb mostani haveromat is csak 1-2 éve ismerem munkából, meg más egyéb helyről most ők az új haverjaim. A régiek közül is csak 3 maradt meg, egy gyerekkori haverom egy aki gimiben volt az meg egy másik haverom akivel többnyire bulizni meg csajozni mentünk. Igaz már ő is dolgozó ember lett keveset is ér rá mert hétvégén is melóznia kell. Ez van az élet ilyen.
2012. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem pont mostanság tűntek el... Probléma: Újak sincsenek. Úgyhogy senki nincs :D
2012. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szintúgy. Sajna szétszóródtunk az ország minden részébe: Kecskemét, Miskolc, Debrecen, Bp., SZFehérvár, stb...

Pedig elképesztően jól éreztük magunkat, hatalmas bulikat csináltunk, és félrészegen mindig megfogadtuk, hogy majd tartjuk a kapcsolatot.

2012. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem se gyerek, se kamaszkoromban nemigen voltak barátaim, 20 éves korom után lett jobb a helyzet.

2 csaj volt, akivel jóban voltam: az egyikkel középsuliban barátkoztam össze, de aztán eltávolodtunk egymástól. Én más irányba, újabb barátok felé sodródtam, hasonlóképp ő is, bár, ő még kereste az én barátságomat, amit én már nemigen akartam. A mai napig ír nekem üdvözlőlapot Karácsonyra, Húsvétra, annak ellenére, hogy szó szerint csak minden szökőévben egyszer találkozunk. Én finoman tudtára is adtam, hogy nincs ennek így sok értelme, kedvelem, meg aranyos, hogy gondol rám, de hát...

A másik havernőmet már jobban sajnáltam: szintén egy suliba jártunk, általánosban, sőt, szomszédok voltunk, sokáig tartottuk a kapcsolatot, együtt mentünk nyaralni, stb., csak aztán ő elköltözött, más baráti és érdeklődési köre lett, tavasszal beszéltünk egymással utoljára. Sajnos, eltűnt, mint szürke csacsi a ködben. Szerencsére, vannak még barátaim, akikkel rendszeresen találkozom, ide-oda megyek, beszélgetek.

Sok gyerek és kamaszkori barátság szűnik meg felnőttkorra, pláne, ha már családja is lesz az embernek, meg felnőtt fejjel már másképp zajlik az élet, sok problémával kell szembenéznünk, dolgozni kell, stb.

2012. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 yuda ***** válasza:

Azért valjuk be őszintén, kétoldalú a dolog.

Az oké, hogy felnőnek, szétszóródnak, családot alapítanak, munkahely...stb, de ha akarod és kezdeményezed, akkor kitartanak a barátságok. Persze ez nem úgy történik, hogy sültgalambot várod, hátha belibeg valaki és rádcsönget, hanem utána jársz, megszervezed a találkozókat..és fogod látni némelyek megmaradnak és kölcsönös lesz. Akkor van probléma, ha mindkét fél sültgalambot vár.

2012. dec. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha csak az egyik fél akarja a barátságot, akkor tök felesleges teperni. Észre kell venni a jeleket, mert nem minden ember mondja meg őszintén, hogy "Bocs, de én már nem akarom veled a kapcsolatot, ég veled."

Én is próbálkoztam az egyik, fent említett volt iskolatársammal legalább egy találkozót összehozni, de mindig "majd valamikor" a válasz. Belátom, hogy ennyi volt, és kész.

A másikkal meg én közöltem, hogy úgymond "változtak az idők", de még mindig küldözget képeslapokat. ő pl. nem vette a lapot.

Nem egyformák az emberek.

2012. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Két általános iskolai barátnőm volt, egyikkel se tartom már a kapcsolatot. Egyikőjük az általános iskola végén másik városba költözött, így szakadt meg a kapcsolat, a másik lánnynak egyszerűen már nem keresem a társaságát, mert nagyon különbözőek lettünk az évek során. Középiskolában szintén jóban voltam egy lánnyal, de kiderült, hogy ő csak érdekből barátkozott velem (azért, hogy az akkori barátomhoz közel kerülhessen, mert szerelmes volt belé). Mikor ezt megtudtam természetesen megszakadt ez a barátság, azóta a lány külföldre költözött és nem tudom mi van vale. Viszont 2 lány is maradt középiskolából, akikkel a mai napig jóban vagyok, mostmár 10 éve, rendsszeresen beszélgetünk, találkozunk:)
2012. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!