Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik a legjellemzőbbek a...

Mik a legjellemzőbbek a franciákra? Mi jut róluk eszetekbe először? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem mint például a francia sapka, a Moulin Rouge, Dior, Channel, croissant vagy a Notre Dame-i toronyőr. Ha valakinek még valami eszébe jutna azt meg köszönném.:))

2013. jan. 8. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyenek igazából a franciák. Még egyet sem ismertem.

Ami legelőször eszembe jut róluk az az Eiffel torony. És az, hogy jó lenne egyszer Párizsban lenni.:-) A nyelv is eszembe jut, hogy olyan érdekes. Nem tartom se nem szépnek, se nem csúnyának a nyelvüket. Olyan érdekesen hangzik.

2013. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Semmi nem jut eszembe róluk.
2013. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyönyörű, csodálatos ország, egy nagyon szép nyelv, amit nagyon jó érzés beszélni és hallgatni, meg sok kedves emlék (nagyon kevés rosszal). És persze a jövőm (remélem). ^^
2013. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
A békát is csigával zabálják. Mindenképp gyanús népség.
2013. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A tipikud franciát a karikaturisták kékcsíkos tengerészingben ábrázolják, egyik kezében a hosszú "baguette" nevű kenyérrel, másikban egy literes üveg vörösborral. A fején az ú.n. "béret basque", egy svájcisapka szerű fejfedő csücsül, az orra kissé nagy és borvörös.

Adok egy linket, bár a rajta levő kép nem fedi teljesen az itt leírtakat.


[link]

2013. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

- Ruby!

- B@zmeg!

- Ruby!

- B@zmeg!

2013. jan. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem, mért pontozták le az utolsó válaszolót, ha nekem azt mondják, francia film, akkor tuti nekem is ez ugrik be.

Valamiért az ugrik be róluk, hogy büdösek, bár ezt élőben nem tapasztaltam. Nem tudnak angolul, jelentős a sötétbőrű kisebbség (nem vagyok rasszista), hívó szó még a francia forradalom és Napóleon, Louvre, és "a francia nyelv olyan, mintha selymet hánynál".

2013. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Felemás dolgok. Büszkék magukra a nagy forradalmukra ami pedig csak terrort hozott és onnan származik a kommunizmus is szoval.... Aztán büszkék a hadseregükre ami Napoleon ota csak annyit ért el hogy két világháboruban is megadják magukat:) Aztán nem birnak autot gyártani. Megzabálják a békát meg a csigát. Miattuk volt trianon...na jo nem miattuk de részük volt benne. De hogy jot is irjak a filmjeik zseniálisak és a szinészeik is! Ja és Versailles se ronda
2013. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hmm... Az előző válaszolóval jópár pontban nem értek egyet.
2013. jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9 es pl miben?
2013. jan. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!