Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok filmben...

Miért van az, hogy sok filmben oda nem illő szereplőket választanak?

Figyelt kérdés
Például, a Thor-ban: Heimdall-t egy néger színész alakítja, ahelyett, hogy egy északi típusú szereplőt választottak volna.
2013. jan. 12. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A filmekben a rendező személyes koncepciója és perspektívája nagy szerepet játszik a film megszervezésében. A rendező teljesen másképp láthatja azt, hogy miként tudná jobban közvetíteni a film mondanivalóját, mint ahogyan te gondolnád például.


Tény, hogy voltak olyan filmek számomra is, amelyeket azután néztem meg, hogy elolvastam a könyvet, amely alapján készültek, és én teljesen más szereposztást választottam volna, de nyilván ahányféle ember, annyiféle látásmód.

2013. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Terra Nova


Igen. Viszont, a germán mitológiai Heimdall isten minden szempontból "érdekesen fest" néger film-karakterként.

2013. jan. 12. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Az lehet, viszont a film egy képregény története alapján készült, a képregény pedig szimplán az északi mitológiából merít.

Ha pl. egy mitológiás film lenne, mint a Titánok harca, Halhatlanok, Xena :D, akkor tényleg fura lenne.

Viszont ez egy képregény film, ahol teljesen mások lehetnek az "istenek", hisz ha jól tudom ott egyébként is földönkívüliek. Szóval ennyi erővel lehetne kérdezni: miért úgy néznek ki, mint egy ember?

2013. jan. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valóban..., de ott van az a tény is, hogy északi mitológiából merít, még ha képregényből való (is) egy része.

Egy másik példa: Merlin c. sorozatban: Guinevere (Arthur király felesége) félig néger származású, ahelyett, hogy kelta lenne.

Egyébként, a Thor, és a Merlin egyaránt a kedvenceim közé tartoznak.

2013. jan. 14. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Az, ahonnan merít, nem kell minden részleteiben megegyezzen a filmmel. Vannak rendezők, akik mindössze egy ötletet, egy markánsabb karaktert vagy épp egy egész írott művet vesznek alapul, de azt átalakítják a saját elképzelésük és stílusuk szerint. Az eredmény pedig van akinek tetszik, és van akinek nem. Bár ez minden esetben amúgy is érvényes lenne.


Ezenkívül ott vannak azok a nézők is, akik kizárólag a filmre tudnak csak alapozni a véleményalkotásukban, mert nem tudnak semmit annak az eredetéről, ezért elvárások nélkül ítélik meg a filmet.

2013. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!