Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Gábor tényleg egy cigány név?

A Gábor tényleg egy cigány név?

Figyelt kérdés
Van egy fiú osztálytársam, akinek ez első neve Gábor, a második Örs. Az Örssel elég sokat szokták ugratni, mégiscsak egy ritka név, ő mégis ezt használja, pedig ez csak a második neve. Kérdeztem, miért nem a rendes nevét, a Gábort használja, ami szerintem egy tök normális név, erre azt mondta, hogy azért, mert az cigány név. Mióta? Egy csomó magyar Gábor ismerősöm van, nagybátyám is Gábor(nem vagyunk cigányok). Tényleg cigány név lenne?

2013. jan. 13. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Evidens, hogy nem cigány név, ha nem cigányt hívnak így. Valószínűleg azzal keveri, hogy Erdélyben élnek a Gábor cigányok, de nekik a vezetéknevük Gábor.
2013. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. A fiam is Gábor, mindig is tetszett és tetszik ez a komoly, visszafogott név.

A cigányok kedvelik a Rómeót, Róbertet.

2013. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Joshy Ca$h ***** válasza:
51%
Pedig pont az Örs ami régi Magyar név.
2013. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A Gábor héber, vagyis zsidó eredetű név.

Ha vezetéknévként jelenik meg, az sem cigány, pl. Gábor Áron sem volt cigány. (Ahogy egyébként az Oláh vezetéknév sem jelent egyértelmű cigány származást, mivel az oláh a románok régi magyar neve volt, akik mint tudjuk kunok és szláv vlachok leszármazottai, de nem cigányok).

2013. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem cigány név.

Van igaz tényleg a cigányokon belül egy csoport akiknek a Gábor cigány a megnevezésük, de elég ritka, szerintem sokan nem ismerik.

Az én párom is Gábor, és még rengeteg ismerősöm, de még cigányt egyet se hallottam akit így hívtak volna.

2013. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem cigány név, viszont a falumban van egy cigány család akiknek Gábor vezetékneve.
2013. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy rengeteg cigánynak meg Horváth a vezetékneve....
2013. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem cigány név.

Cigány nevek(PERSZE NEM CSAK CIGÁNYOKNÁL GYAKORI)

Pujáró ,Rómeó, Dzsenifer, Márió stb.

2013. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!