Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Remélem jó helyen teszem fel...

Skrst kérdése:

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést. :-) Miért nevezik Farkasvaknak a szürkületi vakságban szenvedőket? Miért pont "farkasvak"? Nekem van egy elméletem, de kíváncsi lennék, hogy van a konkrét válasz!?

Figyelt kérdés

#farkasvak
2013. jan. 13. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de érdekelne az elméleted :)
2013. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel a farkasok szürkületben éberek elsősorban, akkor indulnak vadászatra, a látásuk alkalmazkodott ehhez, akkor látnak jól. A farkasvakságban szenvedő emberek meg 'farkasidőben' (tehát mikor a farkasok éberek) akkor látnak rosszul. Remélem, érthető.
2013. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az én elméletem kispalkee-val kb ugyanaz. Akik a szürkületi vakságtól szenvednek, azok a szürkületben vadászatra induló farkasoktól veszélyeztetettek.

Viszont az érdekes a dologban, hogy olyan is van, hogy "farkastorok" (vicces, mert erre azt is mondjuk, hogy nyúlajak :-)), meg "bőrfarkas" (lupus vulgaris), sőt van egy csúnya autoimmun betegség a systémás lupus erthematosus is. Ezzel csak azt akarom fejtegetni, hogy lehet a "farkas" szónak van egyéb jelentése. Talán a latinból ahogy átfordítottuk??? Nem tudom, de érdekes!

2013. jan. 14. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!