Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem segítenek...

Az emberek miért nem segítenek a hontalanokon és a rászorulókon?

Figyelt kérdés
Én ugyan még csak 18 vagyok, de ha lesz állandó fizetésem, biztos, hogy rendszeresen fogok segíteni azokon akik ilyen hihetetlen helyzetben vannak...
2009. aug. 29. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
93%

Sokan a saját fizetésükből sem tudnak megélni, nemhogy másokat segítsenek.

A gazdagok pedig (általában) fukarok.

2009. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
63%
Ők sem segítenek magukon, nekem mért kéne?! Nekem van egy volt hontalan ismerősöm, ő kemény munkával tényleg a semmiből felküzdötte magát. Szóval nem lehetetlen, csak nagyon kell akarni, meg ugye nem tablettás bort meg cigit vanni a koldult pénzből, miközben sajnáltatják magukat.
2009. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
69%

hogy elkölthessék cigire és alkoholra, és tovább fetrenghessenek a saját vizeletükben az aluljárókban?

nanee. én ezeket nem tartom emberi lénynek. az nem viselkedik így, akármilyen helyzetbe kerül.

akkor inkább állatmenhelynek adom, vagy beteg gyerekeknek.

2009. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
72%
nem lennének hontalanok ha befáradnának egy menhelyre(ne haragudjatok de most a másik szó nem jut eszembe)ahol tudnának fürdeni,lenne hol aludni.csak ott ugye nem lehet piálni...ezért nem akaradzik nekik bemenni oda...
2009. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
74%

Majd ha te is minimálbért viszel haza, miközben a bőrt is lehúzzák rólad (eközben meg sok kéregető egy-két nap alatt összegyűjt minimálbérnyi pénzt...), és a hónap végén már zsíros kenyeret is alig tudsz adni a gyerekeidnek, akkor másként látod a világot.

Főleg akkor, amikor rájössz, hogy a főnököd sose adott és sose fog odaadni annyit, hogy neki is minimálbérnyi maradjon egy hónapra.


Majd ha szembesülsz vele, hogy már megint a koldulómaffia átbaszásának lettél az áldozata, akkor lehiggadsz. - Ez olyan, mint a cigányviselkedés: amikor már beléd kötöttek, megvertek, leköptek, lekiabáltak, megloptak kiraboltak stb. olyan sokszor, hogy a tokod kivan a cigányoktól, akkor már a rendes cigányban sem bízol.

2009. aug. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
64%
Azért mert itt mindenki csak magával foglalkozik, senki sem akar fizetni se adni. Mindenki csak kapni szeret.
2009. aug. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
83%
Ja igen azt lehagytam hogy sokan nem is képesek adakozni. Mindenkinek megvan a maga baja.
2009. aug. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
77%
Szép ötlet. De aztán, ha majd családod lesz, és az lesz a kérdés, hogy a hónap végén a gyerekednek vegyél-e ennivalót, vagy adj egy ezrest a részeg csövesnek az aluljáróban, írd meg itt légy szíves, hogyan döntöttél.
2009. aug. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 A kérdező kommentje:

Hányan lesznek alkoholisták, mert elváltak, vagy meghalt valakijük... és e miatt hányan veszítik el a munkahelyüket. Könnyű úgy ítélkezni, hogy még nem voltál olyan helyzetben, hogy az alkoholt válaszd, de sokkal több a fedél alatt élő, mint a hontalan alkoholista. Megnézném, hogy hogy küzdöd fel magad, ha büdös vagy és piszkos, egyetlen egy szakadt ruhád van, alig eszel, ezért le vagy gyengülve és az egész napot az utcán töltöd, vagy a hasonló állapotban lévő menhelyeken.


Még úgy is iszonyat nehéz állást találni, ha van lakásod, hát még úgy milyen lehet, ha az utcáról mész be koszosan, egy szakadt farmerban. Alkalmi munkákat a legtöbb hajléktalan vállal, de az a 300 Ft-os órabér legfeljebb az aznapi élelmet fedezi, de ezek az alkalmi munkák csak nagy ritkán adódnak, egyik nap eszik a hontalan, másik nap a fákat nézi.


Tudom milyen nyomorban, minimálbérből élni, de azt csak elképzelni tudom, hogy milyen lehet egy hajléktalannak. Nem ők tehetnek a sorsukról, a legtöbben beleszülettek abba az életbe, nem voltak szüleik, akik iskolába járathatták volna őket, eleve ilyen elképesztő, behozhatatlan hátránnyal indultak.



A 100 ezer Ft feletti fizetésből élők meg csak kuporgassák tovább az ezreseiket és örüljenek, hogy nem tudják mi az a nyomor, de ne ítélkezzenek a hontalanok felett, amíg nem élték át maguk is ezt a szörnyűséget.

2009. aug. 29. 19:29
 10/73 anonim ***** válasza:
62%
szép gondolatok egy olyantól, akinek még ott van a tojáshéj a fenekén. remélem mire odajutsz, hogy állandó fizetésed lesz benő a fejed lágya.
2009. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!