Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a hamvasztásró...

Mi a véleményed a hamvasztásról? Te koporsósan temetnéd magad, esetleg hamvaszttanád, és eltemettenéd, vagy hamvaszttatnád, és hazavitetnéd?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 19:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Hamvasztás + temetés. Sosem vitetném haza az urnámat, a holtaknak nem egy polcon a helyük szerintem.
2009. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesmindegy, úgyse fogok reklamálni, ha nem úgy csinálják, ahogy szeretném :D
2009. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%

Elhamvasztatnám magam, és erre meg is kértem már a családtagjaimat. Nem szeretnék a földben rohadni, és rossz belegondolni, hogy kukacok ennék a húsomat. Pár száz év múlva meg régészek túrnák fel a temetőt, és a végén még valami múzeumban végezném. Brrrr...

Szóval én hamvasztáspárti vagyok, és a hamvaimat tessék szétszórni a tengerparton! Így levan a gond a temetésről, nem ölnek meg miattam virágokat, nem kell sírhely-bérletet fizetni utánam. Tiszta haszon. :P

2009. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Hamvasztás, szétszórás. A helyen még gondolkodom.
2009. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

SIma temetés semmiképpen sem. Megesznek a férgek, szétrohadok:S Aztán egy idő után előrángatnak a "végső nyughelyemből", amikor a leszármazottaim már nem fizetik a sírhelyet, aztán egy tömegsírban végzem.

Én a hamvasztásra voksolok, aztán szórjanak szét valami szép helyen, ahol szerettem lenni.

2009. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
96%

Mi a legolcsóbb?


A hullarablóknak - értsd temetkezési vállalatok - kár egyetlen fillér!


Fejet úgysem azért hajtunk az elhunytak előtt, hogy a gyászhuszárok főnökének k... sok pénzt kifizettünk.


(Bocsi)

2009. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
95%
Hamvasztás, nekem sokkal szimpatikusabb, mint az, hogy "örökre" legyen bezárva a testem valahová.
2009. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
hamvasztás mert félek hogy felzabálják a testem a kukacok, meg aztán pfűű mi lesz a koporsóban lévő hullákkal. Én nem akarom úgy végezni. Nekem a hamvasztás a szimpi, és temetőben, nem kell hazavinni. Az kéne még :9
2009. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Én már megkértem a lányomat, hogyha bármi történik velem, akkor hamvasszanak el, és egy urnában, az autóbalesetben elhunyt lányom mellé(20 éves volt) tegyenek aki itthon van a vitrinben, és a fényképe van mellette. 40 éves vagyok, és férfi.
2009. aug. 29. 19:48
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Hamvasztás. Olcsóbb! Plusz hazavivés vagy szétszórás. Hamvasztási díj kell plusz a vödör ára amibe beleraknak.


Én nem akarnám hogy a családtagjaim a halálom után is fizessék miattam a sír elkészíttetését, plusz a parkolóhelyet a temetőben, plusz koporsó, plusz temetés... Nem akarom ilyesmikkel fölöslegesen szopatni a családot; nekem úgyis mindegy, hát legyen a legolcsóbb! Aztán hogy otthon ülök majd a polcon vagy szétszórnak, az is tökmindegy. Ha ragaszkodnak hozzá hogy velük legyek, jó nekem a polcon is, de ha szétszórnak, azt se bánom. :)


Szerintem ez így teljesen természetes. Bármennyire is szeret a családom, sose várnám el tőlük hogy még a halálom után is csomó pénzt költsenek rám...

2009. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!