Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki beszól mi a jobb...

Ha valaki beszól mi a jobb megoldás? Nem törődni vele, vagy vissza szólni?

Figyelt kérdés
szoktam beszólásokat kapni az osztályomba néhány ri*anctól amikor épp unatkoznak és nincs jobb dolguk -.-

2013. jan. 15. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosabban?

Fiú vagy, vagy lány? Hány évesek vagytok? Bár a kérdésből gondolom általános iskola lehet. Miért piszkálnak?


Sokan azt mondják, hogy gyerekek, hagyjad majd kinövik, de ha már itt kérdezel róla akkor zavar, ez ellen pedig tehetsz is. Kicsit legyél talpraesett, nyisd ki a szád. Neked is van, nem csak nekik. Persze csak ésszel. Vissza lehet szúrni nekik is, próbáld valahogy hárítani a beszólásokat. Nyilván sajnos ha sokan vannak ellened az ellen nem tehetsz sokat, és azért is írtam, hogy ésszel szólj vissza, nehogy még jobban szekáljanak. Ezt szerintem érezni kell hol a határ; de az se jó ha mindig csak hagyod hogy gúnyoljanak.

2013. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Egyetlen jó megoldás a felülemelkedés. Ezt úgy értem, hogy annak az érzésnek kell benned lenni, hogy tehozzád nem ér fel az a beszólás. Neked nem tud ártani. Ha beszól valaki, akkor rámosolyogsz, és adsz valami tényleg mosolygós választ.

Ez úgy működik, hogy ha sérülékeny vagy, akkor megsérülsz mindenkis beszólástól. De ha elég önbizalom és elegendő jóakarat van benned, akkor tényleg olyan vagy, mint a törhetetlen üveg. Csak sugárzod a jóindulatot.

2013. jan. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kérdést ma már láttam. Ott volt egy válasz, amiben volt igazság szerintem is, hogy ráhagyod, elengeded a füled mellett, mert az még jobban idegesíti, ha levegőnek nézed az illetőt, aki beszólt.
2013. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"mert az még jobban idegesíti, ha levegőnek nézed az illetőt"


Ez akkora tévhit, hogy hagyjuk rá, mert majd megunja, meg kinövi. Ja, talán 100-ból 1.

Sajnos ha valakit kiszemelnek (általában csoportosan, többen) akkor ő lesz a téma. Igaza van a 2. válaszolónak. Legyél bátor, és magabiztos, ne hagyd magad.


Tudom, mert régen engem is mindig piszkáltak, és sosem mertem vissza szólni, pedig kellett volna..

2013. jan. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Visszaszólni, mindenképpen. Ha csöndben maradsz, akkor "feljogosítod" őket arra, hogy később is beléd rúgjanak, hiszen úgysem reagálsz. Ha visszaszólsz akkor önbizalmat nyersz, mert bátor voltál, pozít megerősítést kapsz, hiszen kiálltál magadért. A csendben maradást akkor ajánlanám csak, ha mondjuk az utcán belédkötnek. Akkor felesleges és akár veszélyes is lehet megállni.

Én a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy ki kell állni magunkért, mert más em fog. Ha a mostani eszemmel mennék vissza a gimibe, mindent másképp csinálnèk. Elég sok tanulópénzt fizettem, de hasznos volt. Te olcsóbban megúszhatod.

2013. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, 10edikes gimis
2013. jan. 16. 09:37
 7/8 Kinucc válasza:
Egyszerű megoldás: Üsd le! Én is így csinálom. :D
2013. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Általában ha valaki beszól, csak módot keres rá, hogy csicskáztasson vagy találjon egy embert akit terrorizálhat. Ha nem törődsz vele nem adsz erre teret és egy csomó negatív energiától megkíméled magad.


Ezt akkor is jobb tenni, ha utcán, idegenekről van szó.

2013. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!