Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezt az állítást igaznak...

Ezt az állítást igaznak tartjátok?

Figyelt kérdés

"A másik emberben mindig azt veszed észre, ami megvan benned, és te még nem fogadtad el saját magadban. Amit nem fogadtál el saját magadban, amiért nem vállaltál felelősséget, amit még nem kezeltél saját magadban, ebből kifolyólag téged kezel, te ezt veszed észre a másik emberben, azért kezel téged. Abban a pillanatban, amikor saját magadért felelősséget vállaltál, és teret adtál magadnak valamire, nem kell, hogy amit saját magadban ki nem állhatsz, azt belevetítsd a másik emberbe, rögtön észrevedd, és ez legyen az, ami közted áll és a között, hogy a másik embert feltétel nélkül szeresd, csodáld és tiszteld."

Ez egy "bölcsesség", amit olvastam, de már nekem egy pszichológus is mondta, amikor egy volt pasimat úgy jellemeztem, hogy "gyenge akaratú" volt, hogy én lehetek az, mert az ember kivetíti a negatív tulajdonságait a vele kapcsolatban lévő emberekre. Most akkor már senkire nem mondhatok semmit, mert amit látok másokban, az tulajdonképpen az én tulajdonságom? Ezt egy kicsit erősnek érzem. Ez a klasszikus "bagoly mondja verébnek" szituáció, vagy mi van???


2013. jan. 21. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

"Most akkor már senkire nem mondhatok semmit, mert amit látok másokban, az tulajdonképpen az én tulajdonságom?"


Nem erről van szó :). Ettől függetlenül simán lehetett igaza a pszichológusodnak. A bölcsesség, amit írtál arra utal, amikor egy hozzád közel álló emberre nagyon haragszol bizonyos negatív tulajdonságai miatt. Ez általában azért van, mert magadban is gyűlölöd azt a tulajdonságot. Ez akkor a legjellemzőbb, mikor pl egy gyerek nagyon utálja valamelyik szülőjét egy tulajdonsága miatt, majd látod, hogy egyre jobban hasonlít rá. Azért veszed észre másokban, mert magadban is zavar, így másokban is feltűnik neked.


Van egy nagyon tipikus emberi reakció: ha szar az életed, akkor hirtelen elkezded a másikét boncolgatni, hogy bebizonyítsd, a tiéd jobb. Ezek azok az emberek, akik mások magánéletéről rosszindulatúan pletykálnak és hasonlók.

2013. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyit fűznék hozzá - főleg a hozzászólás miatt - hogy nem az én pszichológusom volt, aki ezt mondta nekem, csak egy ismerős, akivel beszélgettem dolgokról. Nem ismert, nem tudott rólam semmit, csak mellesleg jegyeztem meg, hogy a szakmája pszichológus, ezért is gondolkodtam el rajta.
2013. jan. 21. 11:50
 3/4 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Tökéletesen igaznak tartom.Felénk az öregek ezt úgy mondják,hogy "a másik sz@ra mindig büdösebb".


"Most akkor már senkire nem mondhatok semmit, mert amit látok másokban, az tulajdonképpen az én tulajdonságom?"


Inkább figyeld a gondolataidat,érzéseidet másokkal kapcsolatban és keresd meg ugyanazt magadban!Ne rejtsd el magad elől a saját lényed,hanem világítsd át!Ebben az önjavítás lehetőségét érdemes felfedezni,mert ha magaddal szemben őszinte vagy,másokkal is az leszel.

2013. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"nem az én pszichológusom volt, aki ezt mondta nekem, csak egy ismerős, akivel beszélgettem dolgokról."


Akkor ez így inkább csak sugallat volt a részéről, hiszen azért gondolom, nem egy pszichoterápiás interjút folytattatok. Az alapján, amit mondtál, ő erre gondolt, de ehhez azért mélyebb beszélgetés és komolyabb elemzés kellene. Ez persze nem jelenti, hogy nincs igaza :).

2013. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!