Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Plázában DOLGOZÓ lányok! Ti...

Plázában DOLGOZÓ lányok! Ti miért nézitek le a köznépet?

Figyelt kérdés

Egyszerű közalkalmazott, középkorú, átlagos nő vagyok. Társadalmi helyzetem szerintem pontosan megegyezik egy plázabolt eladójáéval (sőt...de hagyjuk, mit ér ma egy ápolónő).


Ehhez képest ha betévedek egy plázába, pontosan érzem a cicás külsővel megáldott, ugyanakkor pontosan tudom, hogy mélyen alulfizetett, kizsákmányolt eladólányok lenézését és látom, hogy mennyire máshogy mosolyognak a sikeres üzletasszony imidzs-dzsel betévedő vásárlóra.


Pedig azt is tudom, hogy a fizetésük vajmi kevéssé függ a forgalomtól...


Akkor mégis miért vették fel ezt a stílust?


A plázákon kívüli hagyományos boltokban, kínai boltokban is dolgoznak ugyanolyan szép lányok, ők valahogy mégis normálisabbak a vevőkkel...persze itt a törzsvásárlók a magamfajták közül kerülnek ki.


2013. jan. 22. 04:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Láttam már kínai eladót aki lenézett a boltban, az volt a fejére írva: "Na ez sem fog semmit venni." Nem is vettem, ezek után, pedig akartam. Valamit mormogott az orra alatt kínaiul. Vicces volt :) (Bp-en történt.)
2013. jan. 22. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A plázákban sem mindenki ilyen, de tény, hogy többen vannak olyanok mint amit leírtál. Nem tudom miért csinálják ezt.
2013. jan. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a plázaribik túl sznob bigott fajta népek ahhoz, hogy választ kapj tőlük.
2013. jan. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért veszed ezt ilyen komolyan? Elvileg azért van ott a pult mögött a kedves" eladónő/lány,hogy kiszolgáljon téged!- Merthogy ez a dolga,ezért kapja a fizetését,nekem is van kereskedelmi végzettségem,-bár nem ebben a szakmában dolgozom,de voltam üzletvezető anno és ha hasonló flegma,fellengzős életunt kiszolgálószemélyzettel találkozom egy üzletben azt biztosan "leszedem a tíz körméről! Tehát szerintem legyél magabiztosabb,mert a plázákban is vannak akciók és a te pénzed sem ér kevesebbet mint pl:a kimázolt fejű üzletasszonyé!-Nem kell foglalkozni a tekintetekkel és mögé képzelni,hogy most mit gondolnak? Egyébként a te szakmád nagyon is értékes,ha lelkiismeretesen csinálod,-légy büszke rá -én nagyon hálás vagyok egy-két ápolónőnek aki segített életem nehéz szakaszában mikor betegen nagyon mélyponton voltam. Igen vannak köznépek és jómódú emberek,de a kedvesség és jóindulat tesz valakit értékessé bárhonnan is jött.
2013. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van, csak érteni nem értem mégsem. Egyszerű agyammal azt feltételezném, hogy a hasonszőrűek összefognak saját érdekükből, belső indíttatásból...


Valahogy úgy képzelem, mint amikor két túlsúlyos ember találkozik. Ilyen esetben mindketten egy kicsit megkönnyebbülnek, nem feszengenek annyira a saját hibájuk miatt és eszükbe sem jut, hogy a másikat megbántsák vagy megkritizálják.


A szegény alkalmazotti sors is ezt kellene, hogy kihozza az emberekből. Legalábbis együtt kellene érezni, hiszen a problémáink nagyjából ugyanazok...


...pl amikor láttam egy szép csizmát felragyogott az arcom, kézbe vettem megforgattam, majd megláttam az árát (47 e volt) és szívtam egyet a fogaim között, visszatettem gyorsan...a kislányok a pult mögött erre mindjárt pofákat vágtak rám.

Pedig ők is ugyanolyan messze vannak attól, hogy megvehessék nyugodt lélekkel azt a darabot, mint a halandó magyar emberek 90%-a.

2013. jan. 22. 09:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból tudom, hogy az ember a pult másik oldalán valahogy máshogy érzékeli az árakat. Nem dolgoztam plázában, vendéglátós voltam, de valahogy amikor nem a vendég voltam, hanem a vendéglátó, nem éreztem túl drágának azt, amit amúgy nem tudnék minden nap megvenni magamnak. Ez nem jelenti azt, hogy bunkó voltam, sőt, szerettek a vendégek, azok is, akik csak egy pohár szódát kértek, igaz, az én főnököm el is látta volna a baját annak, aki bunkóskodik meg pofákat vág, de nem tudom megmagyarázni, miért van ez, mégis, ha nem az én pénztárcámról volt szó, mindjárt nem tűnt drágának egy vacak szendvics ezer forintért.

Szerintem így lehetnek a bolti eladók is a több tízezres csizmával.

2013. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve egy bizony fajta típust vesznek fel, agyonkozmetikázott, nagyon fiatal csini vékony csajszikat, akik már a megjelenésüktől többnek érzik magukat. Ja, és ők esetleg az egész fizetésüket magukra költhetik és nem értik meg, hogy másnak igenis drága a 10ezres felső, nem azért, mert nem keres annyit, hanem mert esetleg van otthon 1-2 gyerek....aki szintén öltözni akar.
2013. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert vannak olyan "agyoniskolázott" eladó kislányok, akik a kínaihoz vagy az élelmiszerbolthoz képest a plázát karriernek értékelik. Ők állnak az eladói hierarchia csúcsán. (szerintük)
2013. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as mondta meg a tutit! -Teljesen igaz amit írt.
2013. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hatalmas pacsi a 8-as számú testvérnek!
2013. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!