Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen személyiségnek képzelit...

Milyen személyiségnek képzelitek el a világ legokosabb/legintelligensebb emberét?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi alapján lehetne bárkiről is ezt megállapítani?
2013. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Semmivel, ez csak "játék"...
2013. jan. 22. 19:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Az baj, mert akkor nem lehet válaszolni kérdésre, hiszen a "a világ legokosabb/legintelligensebb emberé"-nek fogalma, mivel nem határozható meg, pontosan ki is jelölhetne, vagy logikai ellentmondást tartalmaz, vagy egyszerűen értelmetlen fogalom.
2013. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lélekromboló vagy. -_-
2013. jan. 22. 19:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lélekromboló lennék, csak válaszolni szerettem volna a kérdésedre, ehhez viszont némi kiigazítás kellene, mit is értünk "a világ legokosabb/ legintelligensebb emberé"-n. Ez ugyanis hagyományosan magas IQ-t, az egzakt tudományok iránti különös fogékonyságot és elsajátított tudást jelent, ugyanakkor manapság már legalább 8 féle intelligenciát is meghatároznak, így akár abból is kiindulhatunk. Sőt, mondhatjuk, hogy az életbölcsesség határozza meg, ki milyen okos. De műveltség alapján ugyanúgy meghatározhatnánk.

Mind-mind különböző személyiségű embert feltételez. Ráadásul bárki is lenne az illető, biztosan lenne valaki, aki valamiben jobb volna nála, mivel csak néhány szempont alapján választhatunk, ki a legokosabb, minden szempontot nem vehetünk figyelembe.

2013. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hoppá, már rájöttem, milyen egy karótnyelt okos ember!! Köszönöm, hogy megmutattad. -_- Figyi, ennek nem itt van a helye. Nincs kedvem a tudományokon csámcsogni jelenleg. Szoktam ábrándozni, fantáziálni, így jött létre ez a kérdés is. És meg van a fogalmam arról, hogy mi is az, hogy "legokosabb", és úgy gondoltam ez a fajta ismeret bizony alap. Tévedtem, mert úgy tűnik Neked gondot jelent a meghatározás. Túl komplikálod. Ha barchobázol akkor is ilyen vagy? Lazíts ember...
2013. jan. 22. 19:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Szóval megvan a fogalmad arról, milyen az okos ember? Nagyszerű; éppen három kérdés óta azt várom, hogy ezt megoszd velem.

Ha valaki merev, akkor itt Te vagy az: nem tűnt fel, hogy rajtam kívül senki nem válaszolt? Éppen azért, mert nem egyértelmű a kérdésed. De már nem várom, hogy belásd ezt; valószínűbb, hogy következő megjegyzésedben is személyeskedni fogsz.


Abból, köszönöm, nem kérek.

2013. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem kell mindenhez tudományos kisregénnyel szolgálni...
2013. jan. 22. 19:35
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

nyugi 67esnek csak zabszem ment a seggébe, majd kijön :D

Én egy nyugodt embernek képzelem el akit semmivel nem lehet felidegesíteni, nem vitatkozik másokkal és mindig jókedve van.

2013. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ahhoz, hogy valaki ekkora tudást szerezzen, nagyon nagy önfegyelemre, kitartásra és tökéletességre törekvésre van szükség. (Jó, a tudásmennyiség és az intelligencia nem ugyanaz, de valamilyen szinten mind a kettő feltételezi egymást.)

Ezek tőlem alapvetően távol álló tulajdonságok, úgyhogy nem hiszem, hogy élvezném a társaságukat.

Viszont szerencsére a nagyon intelligens és művelt emberek elég nagy része szerény, az ilyet bírom.

2013. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!