Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én nem adnék a gyerekemnek...

Én nem adnék a gyerekemnek úgy nevet, hogy a monogramja 2 ugyanolyan betű legyen, szerintem rosszul hangzik. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 01:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben hangzik rosszul. Rengeteg ismerősöm van akiknek ilyen a neve és általában jól is hangzik mind.
2013. jan. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
nekem egy szót ír ki a 3 betűs monogrammom, de elég egyedi és azon futok ezért nem szeretném leírni
2013. jan. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
azt,l gondolom, hogy jo neked hogy ilyen problemaid vannak...
2013. jan. 25. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor ne adj a gyereket olyan nevet,senki nem mondta, hogy ez a kötelező.

Egyébként szerintem nem hangzik rosszul,ahogy az sem ha a vezetéknék utolsó betűje egyezik a keresztnév első betűjével.

2013. jan. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát egy név hangozhat rosszul akkor is, ha 2 különböző monogramja van. Illetve 2 egyforma betűs monogram sem hangzik feltétlenül rosszul.


Sylvester Stallone például nem hangzik rosszul szerintem, pedig SS.

2013. jan. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben hangzik rosszul. Mondjuk nálam meg pont nem hangzana jól, mármint én anno úgy terveztem, hogy majd ha férjhez megyek, akkor simán felveszem a férjem vezetéknevét, -né nélkül, tehát pl. Kovács Évából leszek Takács Éva. Na igen ám, viszont a párom vezetéknevének kezdőbetűje ugyanaz, mint az én keresztnevem kezdőbetűje, és ez így szerintem nagyon nem hangzik jól, úgyhogy nem ez lesz...

Viszont el tudok képzelni tök jól hangzó alliteráló neveket, mint mondjuk Keresztes Kornél, vagy Várhelyi Vivien, vagy Gémes Gabriella, stb.

Az meg külön tök jó lehet, ha valakinek a három betűs monogramja kiad egy szót, mint itt az egyik válaszolónak (feltéve, ha a nevek tényleg passzolnak egymáshoz), mint mondjuk az, hogy Tóth Endre János, vagy Németh Anna Patrícia, vagy Hegedűs Ákos Zoltán :D

2013. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. 3. és 4.! nem ez a legnagyobb problémám, de úgy gondoltam, szabad kiírni olyasmit is, ami nem a legnagyobb problémám, nem tudtam, hogy ide csak borzalmasan szörnyű, filmdrámába illő dolgok kerülhetnek. Vannak az embernek gondolatai, és mért ne írhatná le?


Azt hiszem, félreértettetek. nem a neve hangzik rosszul, hanem a monogram. Inkább úgy kellett volna írnom, rosszul néz ki, vagy nem is tudom. A monogram pl. arra jó, hogy az ember fölírja valahova, és akkor mondjuk tudják, hogy az övé, nem keverik össze, stb., de valahogy olyan jellegtelen két V vagy F egymás mellett. természetesen ezzel senkit nem akartam megbántani, akinek ilyen a neve, és maga a név lehet szép ettől.

2013. jan. 25. 21:23
 8/8 anonim válasza:
Szerintem kifejezetten jól hangzik mondjuk a GG vagy bármelyik. Engem is így hívnak. Gregorics Gina
2017. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!