Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a romák és a...

Mi a különbség a romák és a románok közt?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat kérek. Köszi!

2013. jan. 31. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Két külön nép, eltérő etnikum.
2013. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 belapus ***** válasza:
2013. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Két tök különböző szó. Az egyik "Rómából", a város (birodalom) nevéből ered, a másik egy cigány szóból.

Csak véletlenül hasonlóak.

2013. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Viselkedésben egyforma, de amúgy nem.

Romák: Cigányok.

Románok: Aki kib*szottul utálnak minket azok a sz*revők.

2013. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Viselkedésben egyforma, de amúgy nem.

Romák: Cigányok.

Románok: Aki kib*szottul utálnak minket azok a sz*revők."


Nos, nem hinném hogy így van.Aki ilyet kijelent, nem beszélve a stílusról, az nagyon primitív ember.Mert a Magyarok a minden ugye?Nem értem én az ilyen lelki nyomorék embereket.Miért kell teljes népeket szapulni, talán egyenként odament hozzád az egész románia és pofánvágott vagy mi?

Azért mert talán ezt nevelték beléd a szintén primitív és műveletlen szüleid, vagy nézeteltérésed volt némelyikkel, miért kell az egész népet semmibe venni?gyűlölködni meg ilyen fórumokon fröcsögni azt könnyű.Igazán azt sem értem hogy volt elég az eszed arra hogy regisztrálj.

A magadfajta sültparaszt nagyban tehet arról, hogy ilyenné vált a Magyar nép és a óla alkotott vélemény.

Nálam mindenki először ember, aztán nő, férfi, zsidó, roma, román, arab vagy kínai.

De szerintem a Románok közül is az olyan ember a sz*rrágó, amelyik pont ugyanolyan sz*rrágó, mint te.



A kérdésre reagálva:


A különbség az, hogy a Románok egy népcsoport akik a mai Romániát alkotják, úgy mint itthon mi Magyarok.

A Romák pedig máshogy cigányok.Akiket az országunkban sokat látni.Barnábbak mint mi, fehérebbek mint a négerek.A hazánkra nehezedő gazdasági nyomás hatására a cigányság nagy része perifériára került az elmúlt 2 évtizedben.Ezért sokan az előítéletek és kialakult kép alapján nem kap munkát.Mivel nincs a családban kialakult dolgozó apaminta, így a fiatalabb roma generáció már nem tekinti fontosnak a munkából való megélést.Vannak kivételek, akik szerencsések és sikerül tisztességes munkából élniük, de ez elég kevés arány.A legtöbben a Magyar állam által nyújtott támogatásból(segélyből) élnek.


A különbség ez.Én nem utálom egyik népcsoportot sem.Voltak akik ártottak nekem, de azok személyek és nem teljes népek, népcsoportok tettek ellenem.

Ha okos vagy és széles látókörű, akkor ezt így fogd fel.A gyűlölködés a buta emberek erénye.

2013. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Romániában élek,

Nagy különbség van a rómák és a románok közt.

a rómák a cigányok,

a románok olyan emberek mint mi,csak románul beszélnek,de vannak nagyon jó emberek is köztük,nem minden román utálja a magyarokat,

vannak román barátaim.

Ha egy rómával találkozol (cigánnyal) fogod tudni,hogy az milyen nemzetiségű (a bőre színétől),de ha egy románnal találkozol nem tudod,csak akkor amikor megszólal.

2013. ápr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!