Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ady Endre melyik verséből...

Ady Endre melyik verséből származik ez az idézet?

Figyelt kérdés

"Nem az a fontos, hogy meddig élünk,

Hogy meddig lobog vérünk,

Hogy csókot meddig kérünk és adunk,

Hanem az, hogy volt egy napunk,

Amiért érdemes volt élni."


2008. jún. 4. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Eme pár sor nem vers, nem versből származik, hanem egy Idézet, avagy bölcsesség.
2008. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor az lenne a kérdésem, hogy honnan származik, mi a háttere?
2008. jún. 5. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
www.google.co.hu jó keresgélést;)
2008. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azzal kezdetem és nem találtam...

Azért nem vagyok ennyire sík, köszi...

2008. jún. 22. 12:47
 5/7 anonim válasza:

Bár nem éppen mai a kérdés, de én is ma kezdtem el keresgélni ennek az állítólagos Ady idézetnek a forrását.

Nos, pl. a Verstárban igen könnyű lenne megtalálni azt a verset, amelyből idézték, de nincs ilyen. Vagy ezer helyen találkozni vele, mindenütt annyi van odaírva, hogy Ady, de címet senki nem ír. Nem véletlenül. Engem is érdekelne a forrása, de annyi időm nincs, hogy kinyomozzam. :)

2011. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 eros gyorgy válasza:

Egyszeru,ez nem egy Ady vers ,hanem Paul Elouard ,Somlyo Guorgy forditasa....az alma es narancs betelt szineig erni,volt az eletben barmi,amiert erdmes volt egy percig megallni...

Sajnos tisztara az emlekeztemre vagyok utalva 1964 kaptam egy levelet az idezettel...azelott es azota se lattam nyomtatasban.100 % nem Ady

2013. aug. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 eros gyorgy válasza:
Tehat a mai Nemzeti Sport cikkeben a vizilabda aranyeremrol az idezet pontos es telibe talal,de megsem Ady....
2013. aug. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!