Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy néma, ám teljesen egészség...

Egy néma, ám teljesen egészséges ember hogy hív segítséget (mentők, tűzoltók, rendőrség) ha baj van? Egyedül él.

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 07:02
 1/5 yuda ***** válasza:
93%

Leginkább sms-ben.

Már kisikolás siketeknek tanítják az ilyen helyzeteket és a "hívható" telefonszámokat, de becsengethet/megszólíthat akár ismeretlent, vagy leírja papírra mit akar. Vannak lehetőségek....

Egyébként még nem láttam teljesen néma embert. Aki siket és nem beszél szépen, annak még azért van hangja és kiabálni is tud. Nem is akárhogy.

Ezt ismerték fel pár évtizede és megváltoztatták a régi, pejoratív süketnéma kifejezést siketre, ugyanis egyáltalán nem némák. Van hangjuk.

2013. febr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Van pl. ilyen felolvasó program a gépen, én leírnám amit mondani akarok és felolvastatnám a programmal. De egy kézi szótárgép is megtenné.
2013. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Én már hallottam olyanról is, hogy feltárcsázta a számot, és a kutya addig ugatott bele a készülékbe, míg a hívószám leellenőrzéssel kikutatták a pontos címet.
2013. febr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De ha szegény és nincsen pénze számítógépre, akkor meg van lőve szegény. Sms? Lehet küldeni a 107, 105, 104-re smst vagy külön szám él erre? A kutyás sztorival az a baj, hogy mire beazonosítanak leég a ház/kirabolnak/meghalsz.
2013. febr. 2. 13:01
 5/5 yuda ***** válasza:
100%

Lehetséges több szám is van, ahová sms küldhető, de siketek iskolájában ill. SINOSZ-nál (siket központ) megkapják ezeket az elérhetőségeket. Példa:


A sürgősségi segélykérő SMS szám:


06 20/9000-107


Ez a szám vészhelyzetben

a mentők, a rendőrség és a tűzoltóság

értesítésére egyaránt alkalmas!

2013. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!