Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sírja vissza annyi...

Miért sírja vissza annyi ember azt a sose volt "régi jó világot"?

Figyelt kérdés
Tegnap, azaz ma hajnalban is felbukkant előttem egy ilyen kérdés ezen az oldalon. Nem ez volt az első hasonló felvetés, úgyhogy elgondolkodtam. Akik annyira szeretnének a lovagkorban élni, csak a tündérmeséket meg a csöpögős regényeket olvasták, vagy valóban van elképzelésük, milyen lehetett akkor élni?
2013. febr. 5. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

akkor csak azért nem sírtak, hogy a XXI. században szeretnének élni, mert még nem volt


az embernek sose jó, ami van, csak ami volt vagy lesz, vagy sosem volt, vagy sosem lesz, ezt nem tudtad?

2013. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Dehogynem, rájöttem már.

De tegnap is írt egy srác, hogy ő annyira de annyira lovag és régi értékekkel tele és ezért őt kinézik, meg kinevetik a lányok, ha visz egy szál virágot a randira... És hogy milyen elfajzott a világ... Ezt nem mondta, ezt csak naponta olvasom, másoktól.

És amikor írom, hogy az emberek régen se voltak jobbak, csak a forma változott, akkor nem értik.

2013. febr. 5. 13:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennek számos oka lehet.

Az én véleményem, hogy nem lenne jobb.

Most menekülnek valamitől. Úgy gondolják, hogy valami akkor jobban meg tudtak volna csinálni.

Persze a többség abból indul ki, hogy túlértékeli magát és a szerencsét.

2013. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!